Jak drutach полупатентную gumę

Płótno, związane patentowego lub полупатентной gumką, wydaje się bardziej błyszczące i elastyczne. Patentowa, jest angielska, guma wygląda bardziej gładka, niż zwykły. Ale na produkt wymaga dużo więcej przędzy, tak i odbywa się taki wzór nie bardzo szybko. Na полупатентную oprawę potrzeba mniej nici, ale wygląda nie mniej bogato.

Jak drutach полупатентную gumę

Trzeba

  • – nici do robótek na drutach;
  • – szprychy grubości nici.

Instrukcja

1
Полупатентную gumę można połączyć na dwa sposoby. Wybór wariantu zależy od tego, co to za produkt można вяжете i na jakich drutach, bezpośrednich lub kołowych. Na prostych wzór będzie się układało po złej stronie pracy. Ilość pętli musi być nieparzysta.
2
Wpisz pętli w zwykły sposób, wyciągnij jedną igłę i zdjąć obrzeża. Pierwsza seria będzie liczyć twarzowym. Mieści się on tak: 1 pętlę usunąć непровязанной z накидом (nić przed pracą, czyli oczko zdjąć jak lewa), 1 przód. Zmiennik w ten sposób pętle do końca rzędu. Przed obrzeża powinna być pętla, nakręcony z накидом.
3
W drugim rzędzie провязывайте powstałą pętlę wraz z накидом stroną, a po złej – w rysunku. W końcu rzędu przed obrzeża powinny być накид i nakręcony w poprzednim rzędzie zawias. Провяжите ich stroną. Powtarzaj rysunek z pierwszego rzędu.
4
Na drutach z żyłką wygodniej wykonywać полупатентную gumę w inny sposób. On nadaje się i do prostych, a do tego pasuje wiele szybciej pierwszego wariantu. Dokładnie tak samo wpisz nieparzysta liczba pętli na proste szprychy lub parzysta na drutach. W drugim przypadku, zamknij drutach w koło. Pierwszy rząd zwiąż, na przemian twarzy i изнаночные pętli. Przy rondzie na drutach szczególnie uważać na koniec rzędu. Tam nie powinny być dwie takie same pętle z rzędu. Podczas wykonywania rysunku prostymi szprychami przed obrzeża powinna być lewa.
5
W drugim rzędzie twarzowe pętli провязывайте z twarzy pętli poprzedniego rzędu, a изнаночные – na rysunku. Na prostych drutach w końcu przed obrzeża powinna być przednia. Z trzeciego rzędu rysunek powtarzają.
6
Zamykaj полупатентную gumę dokładnie tak samo, jak i patentową. W ostatnim rzędzie nie rób накидов. Накиды i twarzowe pętli poprzedniego rzędu провяжите razem. W ostatnim rzędzie skrajne i kolejną pętlę провязывайте razem z rysunku, czyli żeby nad stroną była przednia, a nad lewą – lewa.
Należy zwrócić uwagę
Należy zachować ostrożność podczas drutach okrągłych ramion. Nie zapominaj, że trzeci i wszystkie nieparzyste rzędy trzeba dzianiny zwykłą gumką 1v1. Szaliki i inne wyroby, które mają równie elegancko wyglądać z obu stron, najlepiej na drutach patentowa gumką. Do swetrów nadaje полупатентная.

Porada
Podczas wykonywania patentowej gumy okazuje się taki sam wzór po obu stronach. Jest to możliwe dzięki temu, że i w osobistym, i w изнаночном rzędzie przedni zawias jest usuwany z накидом, a lewa провязывается.

logo
Article Categories:
Rękodzieło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *