Jak połączyć irlandzkie koronki

Irlandzkie koronki – starożytna sztuka tworzenia koronek płótna z oddzielnie powiązanych elementów, połączonych ze sobą ażurowe siatki. Widząc go po raz pierwszy, nawet na zdjęcia, trudno oprzeć się pokusie i nie spróbować stworzyć coś podobnego własnymi rękami.

Jak połączyć irlandzkie koronki

Trzeba

  • – wątek dla szydełkowane (x/b, 282 m, 50 g);
  • – szydełko 1 mm;
  • – subtelna капроновое tkaniny, tasiemki.

Instrukcja

1
Połącz serwetkę w technice koronki irlandzkiej, to pomoże ci nauczyć się trudnej metoda na prostym przykładzie. W tym drutach są używane kilka tradycyjnych motywów (róża, winorośl kiść, liść winogronowy itp.). Połącz kilka elementów, umieść na subtelnym капроне i szyć, tkaniny wykończone taśmą.
2
Połącz luzem różę: wpisz pięć powietrznych zawiasów i zamknąć w pierścień. W irlandzkim кружеве stosowany jest tak zwany bourdon – gruba nić lub kilka wątków, które przechodzą wewnątrz drutach i są podstawą do wiązania kolumna bez накида. To nadaje przestrzeni w taki szczegół, jak centrum kwiatu lub obwód motywu. W tym przypadku bourdon użyć nie jest wskazane, bo ta róża sama объемна, a jej centrum nie trzeba powiększać grubość pancerzu.
3
Połącz pięć powietrznych zawiasów od miejsca połączenia pierścienia (do podnoszenia). Обвяжите pierścień pięcioma słupkami z накидом, po każdego słupka zwiąż dwa powietrzne pętli. Zamknąć szereg łącznej pętlą, która mieści się w trzecią lotniczą pierwszej pętli łańcucha. Udało się pierścień z sześcioma małymi łukami do płatków.
4
Обвяжите każdy płatek: jeden słupek bez накида, trzy kreski z накидом, jeden słupek bez накида. Ukończ serię łącznej pętlą w pierwszy słupek z накидом pierwszego płatka. Następnie połącz podstawę dla drugiego rzędu działek: trzy powietrza pętli, słupek bez накида w miejsce między dwoma słupkami bez накида poprzedniego rzędu (miejsce połączenia płatków).
5
Połącz płatki drugiego rzędu, обвязав każdy łuk z trzech powietrznych zawiasów jednym kolumna bez накида, pięcioma słupkami z накидом, i jednym kolumna bez накида. Zwróć uwagę, że twój drugi rząd będzie znajdować się nad pierwszym (trzeci nad drugim itp.). W ten sposób trójwymiarowy różę dostaniesz, obracając drutach.
6
Kontynuuj rzędy płatków, dodając za każdym razem po jednej powietrznej pętli łańcucha oparty na płatek i na dwóch kolumnach z накидом w opaski lobe.
logo
Article Categories:
Rękodzieło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *