Jak połączyć koc

Integralną część posagu małego dziecka – koc, który może być zarówno ciepłego, jak i na chłodne pory roku. Bardzo ciekawe всмотрятся dzianiny podobnego rodzaju (narzuty, koce), które można wykorzystać w wózku podczas spacerów dziecka. Oprócz tego, własnoręcznie wykonane koc jest doskonałym prezentem.

Jak połączyć koc

Trzeba

  • – przędza 500-600 g;
  • – szprychy № 2,5;
  • – szydełko nr 2,5-3;
  • – satynowa taśma wąska.

Instrukcja

1
Aby połączyć koc dla dziecka można korzystać z przędzy każdej faktury. Jednak przy wyborze nici lepiej wziąć pod uwagę pewne niuanse. Nie warto brać moher, ponieważ bez względu na to, że będzie bardzo ciepły i piękny produkt, długie włókna mogą powodować podrażnienia skóry dziecka.
2
W sprzedaży szeroki asortyment tani przędzy syntetycznej, jednak ważne jest, aby pamiętać, że koc z nici taka faktury będzie gromadzić ładunki elektrostatyczne, które może później negatywnie wpłynąć na zdrowie dziecka. Jeśli zakłada się, że produkt będzie używany rzadko, to można zastosować do dziania буклированную przędzy lub nici „Trawka”. Ich solidna konstrukcja pozwala ukryć ewentualne drobne wady, które mogą pojawić się, na przykład, szwaczka z małym doświadczeniem.
3
Idealnym rozwiązaniem jest przędza bawełniana (do letniego wariantu), a także шерстные lub mieszanki wełny nici. Oczywiście, w całości cena produktu wzrośnie, ale w nim doskonale łączą wszystkie higieniczne i funkcjonalne jakości: przepuszczalność powietrza, higroskopijność, ochrona cieplna.
4
Przed przystąpieniem do pracy, należy związać próbki z wybranych nici. W tym celu wybierz na szprychy 20 zawiasów i провяжите 20 rzędów, po czym zamknij szereg. Wypierz otrzymany kawałek (poprawnie wybrać środek do prania), po czym rozłóż go na płaskiej powierzchni, pin igieł do miękkiej podstawie i osuszyć. Następnie zmierz linijką długość i szerokość wzoru i obliczyć ilość zawiasów na wybrany rozmiar kołdry.
5
Na przykład, próbka był o szerokości 10 cm, zatem na drutach koc o wymiarach 100×100 cm wpisz 200 oczek na drutach z żyłką nr 2,5. Zwiąż lepka „Путанка” według schematu: *1 zawias przód, 1 pętla lewa*. Kolejny rząd kontynuować na drutach nie na rysunku, a przeciwnymi zawiasami. Czyli, przedni zaczep teraz провяжите źle, a po złej – twarzowej. To daje małe пупырышки, które dodadzą produktu pewną objętość. W ten sposób, провяжите to liczba wierszy, które udało się przy obliczaniu w próbce, po czym zamknij pętli ostatniego rzędu.
6
Do oprawy koce (tym bardziej, że krawędzie nie są z produktu mogą skrętu), skorzystaj z hakiem. Обвяжите go na całym obwodzie proste kolumna 2-4 razy. Dla dodatkowej dekoracji dodać przegrzebki lub małe pętle (5 powietrznych zawiasów, 1 prosty słupek na 3 pętli poprzedniego rzędu). Na życzenie, na obwodzie dziecięcego koce można uszyć kokardki z satynowej wstążki, гармонирующих w kolorze z głównym tonem produktu.
Porada
Nie chcesz używać przędzy z długim włóknem, tak jak ona będzie podrażniać skórę twarzy dziecka.

logo
Kategoria:
Rękodzieło

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.