Jak obrócić kij

Plac zabaw kij stał się wszechstronnym sportowym narzędziem. Zajęcia z nią są prowadzone na różnych szkoleniach, w tym w siłowej aerobiku i gimnastyki medycznych. To akcesorium służy rozwojowi wielu funkcji ruchowych, na przykład, koordynacji ruchów obrotowych laski. Niektóre elementy tej sztuki doszli do gimnastyki z systemów walki, gdzie polak – broń do obrony i ataku. Na początku trzeba opanować kilka prostych ćwiczeń.

Jak obrócić kij

Trzeba

  • – drewniana lub stalowa puste kij („бодибар”);
  • – konsultacja z trenerem.

Instrukcja

1
Skonsultować się z doświadczonym trenerem, aby podczas zajęć z гимнастической kijem nie robić rażących błędów – czasem trudno jest uczyć się na nowo. Poproś, aby dać ci listę prostych ćwiczeń.
2
Spróbuj inaczej utrzymać sportowa broń. Chwyt od góry: z powrotem strona pędzla skierowana do przodu. Chwyt na dole: ręka nawrócone na zewnątrz. Odwrotny chwyt: ręka skręca do środka. Inny chwyt: prawy pędzel trzyma kij do góry, a lewa – od dołu (jeśli w instrukcji gimnastyce nie są opisane inne opcje). Podczas wykonywania ćwiczeń należy wykonywać хваты, odpowiednie dla danego przypadku – tylko w ten sposób można prawidłowo wykonać wszystkie niezbędne ruchu.
3
Naucz się w domu kilka prostych obrotów lekkim kijem-бодибаром. Zacznij powtarzać ćwiczenie 5-10 razy, następnie zrób ich nie mniej niż 20 na raz. Zapoznać pozycji siedzącej, a бодибар trzymać dwoma wyciągniętymi górę rękami. Zacznij obracać kij (i jednocześnie proste ręce) w płaszczyźnie poziomej. Powoli marnie wygląda na skarpetki; kontynuując obrót, wróć do pozycji wyjściowej. Kij musi stale kręcić jak śmigła helikoptera.
4
Zajęcia z бодибаром pomagają rozwijać nie tylko różne grupy mięśni, ale i stać się elementem gimnastyki oddechowej. Rytm ruchów musi być zgodny z oddychaniem. Zapoznać się położenie prosto, stopy na szerokość barków. Wdech i unieś ręce, trzymając kij oburącz.
5
Unieś lewą stronę broni (wydech); очертите im koło przed piersią (oddech), po czym бодибар wraca do pozycji wyjściowej (wydech). Koniec kija rozgrywa się w prawo (wdech), broń określa krąg i powraca do pozycji wyjściowej (wydech). Uwaga: przy ciągłym obrocie gimnastycznej pocisku ręce zawsze muszą być proste.
6
Aby nauczyć się obracać гимнастическую kij do szczotki, trzeba więcej czasu. Spróbuj zrobić tak zwany mały krąg: stań prosto, stopy razem, prawa ręka na boku. Lewą ręką chwyć kij za jeden koniec i przeciągnij w bok. Obrót rozpocznie się z odwrotną broni palcem wskazującym; wtedy ruch бодибара towarzyszy obrót szczotki – pomogą ci siła ciężkości i bezwładności. Spróbuj opisywać okręgi z oryginalnych przepisów „kij góra”, „kij do przodu”.
7
Zwiększ opisującej koło z pozycji kij górę. Narzędzie odnotowano w dłoni i jakby nadal swoje przedramię; ono powinno obracać się w przedniej płaszczyźnie tylko w łokciu. Potem wykonaj koła przed ręką, zginanie jej w łokciu.
8
Oczywiście, sztuka obrotów kijem przewiduje wiele innych, bardziej skomplikowanych umiejętności. Nie zniechęcajcie się, jeśli pierwszy raz będziesz robić z бодибаром bez należytej sprawności – jest to równoważone przez regularnych uwagą właściwego trenera i długotrwałymi ćwiczeniami.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *