Jak kupić niebieskie żetony

Niebieskie żetony nazywają akcje największych firm w kraju. Należą do nich ci, których koszt szacuje się na nie mniej niż 20 miliardów dolarów. I nazywane są firmy takie pierwszym frontu. Oczywiście, że takie rekiny biznesu jest bardzo wytrzymałe i stabilne. Dlatego gracze na giełdzie śmiało kupują ich akcje.

Jak kupić niebieskie żetony

Trzeba

  • – paszport;
  • – oświadczenie usługi;
  • – ankieta.

Instrukcja

1
Przed zakupem blue chipy, sporządź szczegółową analizę rynku papierów wartościowych. Inwestuj tylko w tę firmę, która z pewnością będzie w stanie przez długi czas zwiększać swoje obroty, tym samym zwiększając swoje i swoje zyski.
2
Aby kupić niebieskie żetony, nie koniecznie odwiedzić giełdę. Jak zwykle, za te pytania odpowiadają specjalnie wyszkoleni ludzie – brokerzy. Prowadzą sprawy sprzedaży i zakupu papierów wartościowych, w tym i niebieskich żetonów. Twoim zadaniem jest znaleźć odpowiedniego dla siebie takiego specjalisty. Kontaktować się z nim przy podejmowaniu decyzji o kupnie akcji można albo przez telefon, albo przez internet.
3
Podpisz umowę z firmą pośrednictwa – ich adresy można z łatwością znaleźć w sieci. Do podpisania umowy potrzebny jest tylko paszport. Już w trakcie podpisywania zaprasza wypełnić formularz i oświadczenie na obsługę.
4
Dalej ci ściągną osobiste rachunki maklerskie i depozytariusz. Bądź przygotowany na to, że za tę operację trzeba zapłacić. Rachunek za tę usługę ustala każdy dom maklerski samodzielnie.
5
Po podpisaniu umowy broker przystępuje do swoich obowiązków w zakresie sprzedaży lub zakupu swoich akcji. Do tego trzeba zostawić fachowcom zamówienie. Na przykład, kupić niebieskich żetonów na określoną kwotę. Jednak licz od razu, że wiele akcji spółek pierwszego pokolenia trudno kupić, więc jak cena każdej z nich mierzy się dziesiątkami i setkami tysięcy rubli. Podobny zamówienie można osobiście lub wysyłając papier faksem. Wynika to z faktu, że pod nim musi stać podpis.
6
Broker, przyjmując zamówienia, zwraca się do przedsiębiorcy, który bezpośrednio zajmuje się transakcjami na giełdzie. Jak tylko twoje zamówienie zostanie zrealizowane, pośrednik dostarczy pisemne sprawozdanie o przeprowadzonych operacjach i stanie środków na rachunku. Twoje imię jest wpisany do rejestru akcjonariuszy tej spółki, której akcje kupiłeś, i od tego momentu stajesz się właścicielem akcji.
Należy zwrócić uwagę
Na ręce żadnych certyfikatów o posiadaniu akcji nie dadzą – tę rolę pełni rejestru akcjonariuszy. Dlatego z powodu braku dokumentów na rękach, nie martw się na zapas.

Porada
Aby nie martwić się, że powierzyli swoje aktywa нечистоплотным brokerom, przed tym, jak radzić sobie w tę lub inną firmę, zbierz opinie o niej. Można to zrobić za pośrednictwem internetu lub przez znajomych. W ten sposób choć trochę, ale będziesz czuć się bezpiecznie przed oszustwami.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.