Jak nauczyć się вышиванию kolorów koralików

Haft koralikami zawsze pozostaje w modzie. Kwiaty z koralików mogą ozdobić swoje ubrania, torby, etui na telefon komórkowy, okładkę albumu lub stać się oryginalnym dopełnieniem wnętrz jako ściany panele.

Jak nauczyć się вышиванию kolorów koralików

Trzeba

  • – kolorowe koraliki akrylowe;
  • – nożyczki;
  • – igła do koralików;
  • – podstawą do haftu;
  • – nici nici lub przezroczysta nić syntetyczna;
  • – schemat lub rysunek haftu.

Instrukcja

1
Zdecyduj z projektem przyszłego haftu. Jeśli planujesz stworzyć wielki obraz, trzeba szczegółowy schemat, który można znaleźć na specjalistycznych stronach internetowych lub w czasopismach robótek. Jeśli chcesz ozdobić swoją torbę, dżinsy lub etui na telefon komórkowy, pasować proste schematyczne reprezentacje kolorów, które można opracować samodzielnie. Przed rozpoczęciem pracy należy obliczyć wymiary haftu i ilość używanych w niej kolorów.
2
Kup w sklepie rzemiosła lub znajdź go w domowych zapasach kulki odpowiedniego koloru i rozmiaru. Do haftowania obrazów najlepiej zakupić wysokiej jakości koraliki z czeskiego lub produkcji japońskiej. Poszczególne ziarna chińskiego koraliki mogą różnić się wielkością i będą źle leży na tkaniny. Proszę również nici nici w odpowiednim kolorze lub syntetycznych nicią. Jako podstawę do бисерного panele najlepiej wziąć bawełniane, kanwę lub tablica siemię lniane płótno.
3
Вышивайте kwiaty od centrum. Jeśli pracujesz nad dużym obrazem, to lepiej zacząć od góry, stopniowo opadając w dół. Pamiętaj, że duże szampan pracy nie są szyte na пяльцах. Ich lub układane w obudowie specjalnej maszyny, lub może obejść się bez dodatkowego mocowania tkaniny.
4
Szyta oddzielnie każde ziarenko, robiąc mały przekątnej knit, jeśli вышиваете według schematu. W małych pracach koraliki można dołączyć w rzędach. W tym celu wybierz na igły do kilkunastu ziaren, zrób długi ścieg, a następnie zamocować łańcuch kilkoma szwami na wierzchu.
5
Eksperymentować z materiałami. W бисерном рукоделии można użyć techniki mieszane. Dość często koraliki służy do dekoracji obrazy haftowane krzyżykiem lub morza. Jest również wykorzystywany w ozdobne panele z wstążkami, cekinami lub kryształkami.
logo
Kategoria:
Rękodzieło

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.