Jak określić rozmiar koralików

Dla ludzi kreatywnych, kochających rękodzieło, koraliki — to nie tylko okrągły lub podłużny szkło z otworem na igłę. To magiczny świat, pełen wszelkiego rodzaju rękodzieła, które rysuje wyobraźnię. Dla różnych produktów są używane бисерины, wykonane z różnych materiałów i o różnych cechach. Koraliki mogą się różnić jak materiał (plastik, szkło), kolorów (różne kolory przezroczyste lub nie), a także wielkości.

Jak określić rozmiar koralików

Trzeba

  • – koraliki;
  • – wątek;
  • – cienka igła;
  • – linijka.

Instrukcja

1
Istnieje kilka oznaczeń rozmiarów koralików. Wielkość jest określona przez liczbę бисеринок, które można zmieścić na nici o długości jednego cala. Cal wynosi 2,54 centymetra. Rozmiar okrągłej kulki zależy od jego średnicy (d) i dla wygody jego dobór w sklepach oznakowany pod różnymi numerami (nr). Im większy wskaźnik pokoje, mniejsza średnica kulki, i naturalnie na odwrót. W ten sposób, nr 11 wskazuje, że na przestrzeni 2,54 cm zmieści się około 11 бисерин, a ich średnica wynosi około 1,9 mm. Po angielsku 11 brzmi jak „eleven”, a okres w jeden cal przyjęto nazywać „aught” , czyli 11 бисерин na cale odległość będzie oznaczać „eleven-aught”.
2
Aby określić rozmiar koralików, konieczna autofaucet taśma lub linijka. Z jej pomocą trzeba będzie zmierzyć na nici długości, równa 2,54 cm, po czym нанизать na nią бисерины. Policz, ile бисерин weszło, można sprawdzić wielkość koralików. W poniższej tabeli podano przybliżony średnica wszystkich rozmiarów, ilość бисерин w 1 gramie, 1 centymetr i 1 cal. Ale trzeba wiedzieć, że oznaczenia rozmiarów różnych producentów mogą się różnić od siebie. Najbardziej szeroka gama wymiarów jest przedstawiona u producenta perełek „Яблонекс”.
3
Istnieją nazwy u każdego rozmiaru. Największy koraliki nazywa CROW-BEADS. W tłumaczeniu oznacza to „koraliki kruk”. To największe бисерины, osiągając w średnicy od 4 do 10 milimetrów. Zazwyczaj to koraliki pod nr 5 i mniej. Koraliki mniejsze o nazwie PONY-BEADS lub inaczej E-BEADS. Średnicy od 2,5 do 4 mm i pod numerami od 8 do 5. To jest bardziej okrągły kształt koraliki. Nazwa „kucyk” otrzymano w związku z tym, że na kucyku i mułła indianie przewozili swoje towary, dość popularny w tym czasie. SEED BEADS — to drobne koraliki, najczęstsze którego wymiary nr 15, 11, 8, 6.
logo
Article Categories:
Rękodzieło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *