Jak szybko nauczyć się haftować krzyżykiem

Haft to nie tylko ciekawe, ale i przydatne hobby. Z jej pomocą można ozdobić swój dom i ubrania. Przy tym dla początkującego lepiej zacząć od nauki haftu krzyżykiem, bo jej można nauczyć się szybciej.

Jak szybko nauczyć się haftować krzyżykiem

Trzeba

  • – płótno;
  • – tkaniny;
  • – igły;
  • – nici;
  • – nożyczki;
  • – пяльцы.

Instrukcja

1
Dobierz niezbędne materiały. Kup tkanina, na której można nauczyć się haftowania. Najlepiej, jeśli będzie ona z dużym splocie płóciennym. Również dobrym rozwiązaniem może być zakup gotowej na płótnie, z jej pomocą można jeszcze łatwiej i szybciej nauczyć się haftować krzyżykiem.
2
Dodatkowo znajdź w sklepie lub w domu cienkie igły i nici do haftu, np. nici. Okażą się przydatne i пяльцы. Mogą one mieć różną konstrukcję lub formularz, do nauki haftowania to nie jest zbyt ważne.
3
Pociągnij tkaninę na пяльцы, wyprostuj ją tak, aby na płótnie nie było fałd. Przełóż nitkę na igłę. Następnie zacznij haft. Z tyłu zostaw mały koniec nici, węzłem go wiązać nie należy, to sprawi, że haft błyskotliwy.
4
Wykonaj pierwszy przekątnej knit w kierunku od lewej do prawej. Szerokość krzyżyka może być różna, najczęściej za standard przyjmuje się dwie nici, ale można rozwijać i z czterech.
5
Zrób jeszcze kilka ukośne szwy, a następnie skręć z powrotem – prostopadle do istniejących стежкам nałożyć nowe, idące od prawej do lewej. W ten sposób wszystkie nici w крестиках będą skierowane w jedną stronę, co sprawi, że haft bardziej równomiernego.
6
Zamocować nić na tylnej stronie tkaniny. Można to zrobić za pomocą małego ściegu za pomocą odwrotnej części krzyży. W ten sposób, można uznać, że nauczyli się haftować krzyżykiem w jak najkrótszym czasie.
Porada
W przedstawionym modelu można haftować obrazy wykonane techniką haftu. Najważniejsze przy tym – dokładnie obliczyć ilość włókien w składzie płótna.

logo
Kategoria:
Rękodzieło

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.