Jak zwiększyć poziom estrogenów

Spadek poziomu estrogenów we krwi kobiet prowadzi do powstania różnych zaburzeń, do których należą: złe samopoczucie, zaburzenia cyklu miesiączkowego, niepłodność i inne. Ale zajmować się korektą hormonalne nie można samodzielnie, tak jak wraz ze wzrostem estrogenów mogą pojawiać się różne guzy w tej lub innej części ciała.

Jak zwiększyć poziom estrogenów

Instrukcja

1
Przejść badanie w szpitalu. Szczegółowo opisać problemy, z którymi masz do czynienia. Wtedy ginekolog da ci skierowanie na badania, które pomogą zidentyfikować niedobór estrogenów. Dopóki nie przyjdą wyniki, nie można rozpocząć leczenie, więc prosimy o cierpliwość i czekać.
2
Lekarz przepisze ci leki, jeśli poziom estrogenu bardzo zaniżony. Zwykle polega ono na przyjmowaniu tabletek hormonalnych, takich jak „Janine”, „Menopur” i podobnych. Estradiolu doustne środki antykoncepcyjne nie są w stanie zastąpić te, które zostały zalecone przez ginekologa.
3
Należy skonsultować się z lekarzem na temat możliwości zmiany hormonalne z pomocą fito leków. Ale zwykle ginekolodzy nie wyznacza ich, tak jak postępują powoli, tak i pomagają całkowicie nie zawsze. Ale możliwe, że w twoim przypadku będą one zastąpić leki hormonalne.
4
Pij кофеинсодержащие picie, bo podnoszą poziom estrogenów we krwi. Także włączyć do diety produkty sojowe, mięso, ryby, bakłażan, pomidory, marchew, kawior. Przy odpowiednim podejściu do żywienia ilość odpowiedniego hormonu zacznie stopniowo wzrastać.
5
Prowadź aktywny tryb życia, aby przywrócić normalną funkcję jajników. Jeśli masz siedzący tryb pracy, po niej odwiedzać siłownię. Nie trzeba mocno obciążać organizm, wystarczy płuc fizyczny ćwiczeń na siłowni lub bieganie rano.
6
Na tle podstawowego leczenia прибегните do pomocy w medycynie. Kup olejki eteryczne ylang-ylang, piżmo, pelargonie, werbeny, gałka muszkatołowa i anyż. Wymieszać je i dodaj kilka kropli w mleczko do ciała. Okrężnymi ruchami nanieść krem na oczyszczoną skórę wieczorem. Kurs leczenia jest długotrwały, a jeśli ci się spodoba sama procedura i olejków eterycznych, można korzystać z nich i po normalizacji poziomu estrogenów.
logo
Article Categories:
Leczenie chorób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *