Jak obniżyć poziom adrenaliny

Adrenalina – hormon wytwarzany mózgu jest substancją nadnerczy. Funkcje tego hormonu są bardzo zróżnicowane – stymulowanie rozkładu glikogenu, dzięki czemu zwiększa się zawartość glukozy we krwi, aktywacja enzymu lipazy w tkance tłuszczowej. W komórkach mięśniowych adrenalina pobudza гликогенолиз. Pod wpływem hormonu nasila skurcze serca, mięśni, wzrost ciśnienia krwi, powstaje reakcja organizmu na stres.

Jak obniżyć poziom adrenaliny

Instrukcja

1
Adrenalina, wpadające w krwi w niewielkiej ilości, jest stymulantem organizmu w sytuacji stresowej. Zwiększa aktywność mózgu, dając możliwość człowiekowi natychmiast podjąć właściwą decyzję, zwiększa aktywność psychiczną. To właśnie dzięki tego hormonu, człowiek jest w stanie poradzić sobie z takimi trudnościami, których nie można opanować w normalnych warunkach. Również adrenalina jest w stanie zahamować proces zapalny w organizmie.
2
Z drugiej strony, nadmiar tego hormonu zwiększa poziom ciśnienia krwi, przyczynia się do chorób serca. Dlatego, najczęściej osób po przebytym silnego stresu, a w konsekwencji – wydzielania adrenaliny, zachoruje. Potrzebne są kompleksowe działania, które obniżają poziom adrenaliny we krwi.
3
Prowadzenie zdrowego stylu życia jest głównym czynnikiem. Zwiększona aktywność fizyczna znacznie zmniejsza poziom adrenaliny – pływanie, bieganie, gry sportowe, tenis, itp.
4
Wszystkie metody psychologiczne i rozładunku, zwłaszcza relaks, autosugestia, йоготерапия mają wielką pomoc organizmowi. Zabiegi wodne, takie jak ciepła kąpiel, prysznic kontrastowy, łaźnia, masaż, zarówno wodny, jak i różnymi przyrządami lub masażystą – to również bardzo skuteczne metody obniżania poziomu adrenaliny.
5
Ulubione hobby, dobra muzyka, aromaterapia, oglądanie ciekawych programów telewizyjnych – także zmniejsza skutki stresu. Wiele fanów „uchwytać” stres, ale to niebezpieczny sposób zmniejszenia adrenaliny, który wchodzi w nawyk i może szybko doprowadzić do otyłości.
Należy zwrócić uwagę
Poziom adrenaliny jest bezpośrednio związane z psychologicznym stanem człowieka i jego obawy. Nie martw się z powodu drobiazgów – pesymista zawsze ma podwyższony poziom adrenaliny we krwi.

Porada
Unikać sytuacji stresowych, krytycznych momentów nikomu nie można, ale radzenia sobie z nimi łatwiej komuś, kto w życiu jest nie jeden szczególny interes, a różne rodzaje działalności. Ponadto, aby poradzić sobie z każdym problemem łatwiej, mając wsparcie przyjaciół, krewnych, współpracowników.

logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.