Jak zmniejszyć poziom cholesterolu

Cholesterol – substancja z grupy steroli, które znajduje się we wszystkich tkankach organizmu człowieka i zwierząt. Szczególnie wysokie jego stężenie w korowej substancji nadnerczy, mózgu i tkanki nerwowej. Wiadomo, że w osoczu krwi cholesterol jest w postaci kompleksów z białkami – липопротеиновые kompleksy, które mają różne właściwości fizyko-chemicznymi właściwościami i w różny sposób wpływają na stan organizmu. Szkodliwe dla organizmu są lipoproteiny o niskiej gęstości.

Jak zmniejszyć poziom cholesterolu

Trzeba

  • – sok ziemniaczany;
  • – sok z buraków, sok z marchwi, sok z ogórka;
  • – owoce czerwonej porzeczki;
  • – czosnek zwyczajny, ciemny miód.

Instrukcja

1
Obniżenie cholesterolu we krwi przyczyniają się takie leki, jak statyny, fibraty, kwas nikotynowy, „Липостабил”, „Эйконол”.
2
Jednak do walki z cholesterolem, zaleca się nie tylko medicamental środkami. Istotną rolę w obniżeniu złego cholesterolu odgrywa dieta, odpowiedni tryb pracy i odpoczynku, wykluczenie palenia, zmniejszenie nadwagi ciała. Zastosowanie receptur tradycyjnej medycyny ma wielką pomoc w pozbyciu się złego cholesterolu.
3
Lecznicze zasilanie musi być zbudowany w taki sposób, aby zestaw produktów pozwalał produkcję złego cholesterolu. Optymalnym rozwiązaniem jest przestrzeganie następujących proporcji: 25% – warzywa, które przeszły obróbkę termiczną, 25% – warzywa świeże (sałatki), 25% – owoce, jagody. Zwierzęta białka (nabiał, jaja, twaróg, chude mięso, ryby) – 10%. Oleje roślinne (kukurydziany, oliwa z oliwek, olej słonecznikowy, sojowy, z orzeszków ziemnych) – 5%.
4
Osiągnąć znaczną redukcję cholesterolu we krwi można za pomocą prostych środków domu. Tak regularne badania frytek dni 1-2 razy w tygodniu pozwala obniżyć cholesterol na 5-7%. W taki dzień jedz tylko wywar z ziemniaków lub pieczone ziemniaki.
5
Po 40 roku życia zaleca się w okresie jesiennym w ciągu 1,5-2 miesięcy codziennie rano pić na pusty żołądek свежеотжатый sok ziemniaczany po trzecie szklanki.
6
Mieszanka свекольного, морковного i ogórkiem soku w proporcji 2:1:1 pozwala obniżyć poziom cholesterolu o 7-10%. Sok z buraków musi stać się w ciągu 2 godzin w otwartym naczyniu w lodówce, a marchwi – nie powinien stać ponad 30 minut przed użyciem. Sok z ogórka również musi być свежеприготовленным.
7
Obniża poziom cholesterolu odbiór świeżo wyciśniętego soku z owoców czerwonej porzeczki. Weź 1/4 szklanki pół godziny przed posiłkiem w ciągu 30 dni.
8
Wyciśnij sok z czosnku i wymieszać go z ciemnym miodem w równych proporcjach. Weź łyżkę trzy razy dziennie na pół godziny przed posiłkiem. Kurs leczenia – 4-6 tygodni. Miesiąc przerwy i powtórka kursu leczenia.
Należy zwrócić uwagę
Podwyższony poziom cholesterolu we krwi – jest to ryzyko wystąpienia miażdżycy, zawału mięśnia sercowego, udaru mózgu itp.

logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.