Jak zwiększyć ilość płytek krwi w krwi

Płytki krwi są odpowiedzialne za krzepliwość krwi, więc jeśli ich ilość jest poniżej normy, to wszelkie skaleczenia i rany mogą prowadzić do znacznej utraty krwi z powodu niemożności ją powstrzymać. Dlatego nie można zamykać oczu na ten problem.

Jak zwiększyć ilość płytek krwi w krwi

Trzeba

  • – miód;
  • – krwawnik;
  • – skrzyp polny;
  • – trawa кровохлебка;
  • – korzenie калгана;
  • – babka;
  • – mięta.

Instrukcja

1
Wyeliminuj tymczasowe czynniki. Czasami poziom płytek krwi może się zmniejszać z powodu choroby. Na przykład do takiej sytuacji może spowodować przyjmowanie niektórych leków („Aspiryna”, „Ibuprofen”), więc zanim wpadać w panikę, należy dokładnie zapoznać się z efektami ubocznymi leków, które bierzesz. Również u kobiet poziom płytek krwi zmniejsza się w okresie miesiączki, więc aby upewnić się, że jest to zjawisko przejściowe, zrób ponowne badanie krwi po jej zakończeniu.
2
Skontaktuj się z hematologa. On może pomóc ustalić przyczynę, dla której obniżone płytki krwi, i jeśli to konieczne, wyznaczyć aktualny kurs leczenia.
3
Usiądź na dietę. Musi być mocno produktami zawierającymi dużą ilość żelaza (wątroba, kasza gryczana, orzechy włoskie, czerwone mięso, buraki, granatu, kaki i zielone jabłka).
4
Zmień porządek dnia. Przy niskim poziomie płytek krwi, należy odpowiednią ilość czasu na odpoczynek. Należy uważać, aby nie przemęczać się od wysiłku fizycznego i spać.
5
Prowadź zdrowy styl życia. Takie używki, jak nadużywanie alkoholu i palenie, tylko pogorszą sytuację, więc trzeba było się ich pozbyć. Włącz do codziennej rutyny ćwiczeń, które wzmocnią siły obronne organizmu, a nie jego утомят.
6
Nie prowadzi własnego. Spadek płytek krwi może być oznaką wielu chorób: od dysfunkcji tarczycy i wątroby do zakaźnych i autoimmunologicznych chorób, a także niedokrwistość. Dlatego też, aby nie pogorszyć sytuację, trzeba skonsultować się z lekarzem.
7
Za zgodą lekarza skorzystaj z porad medycyny ludowej. Na przykład, zaleca się rozpuścić powoli miód, aby lepiej усвоился. Wymagany kurs – 21 dni na 100 gramów miodu codziennie.
8
Przygotować wywar z ziół. Zwiększają ilość płytek krwi w krwi wywar z krwawnika, skrzypu polnego, gąsienic, korzeni калгана, babki i mięty.
logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.