Jak zrobić stół do piły

Piła tarczowa jest niezbędna przy wykonywaniu wielu rodzajów prac. Takie urządzenie pozwala sprawnie obsługiwać drewna w warunkach domowego warsztatu. Do montażu stacjonarnej piły chcesz zrobić specjalny stół, na którym jest zainstalowane. Konstrukcja stołu może być różne, ale w każdym przypadku, podłoże dla tarczową musi być stabilny i niezawodny.

Jak zrobić stół do piły

Trzeba

  • – drewniane deski i kantówki;
  • – wielowarstwowa sklejka;
  • – narzędzia do pracy z drewnem;
  • – elementy mocujące.

Instrukcja

1
Przygotować materiały potrzebne do budowy stołu. Potrzebne są kawałki drewna, sosnowe, deska, arkusz sklejki. Mocować ze sobą elementy konstrukcji należy za pomocą śrub, nakrętek i wkrętów do drewna. Z instrumentu nie może obejść się bez piły, dłuta, młotka, elektrycznego i śrubokręta.
2
Przygotuj podstawę dla stołu, który będzie podstawowym elementem całej konstrukcji. Najwygodniej i najprościej zrobić klapkę część stołu w postaci pary drewnianych kozłów. Zmierz drewniane kantówki na nóżki w taki sposób, aby zapewnić wygodną wysokość stołu. Optymalna wysokość całej konstrukcji wynosi 72-76 cm, Jeżeli zrobisz stół trochę wyżej, to nie ma znaczenia; podczas pracy przy instalacji będzie można później użyć drewnianej, regulując tym samym wysokość stołu pod wzrost pracownika.
3
Połączyć ze sobą elementy podłoża za pomocą śrub i nakrętek z podkładkami. Na górnej części kozłów zainstalować drewniane belki, dopasowując je według budowlanego poziomu. Najlepiej zrobić konstrukcję wymiennej, aby w razie potrzeby można zdemontować piłę i oczyścić stół w miejsce przechowywania.
4
Z wielowarstwowej sklejki zrób roboczą płyty stołu. Przy tym wybrać sklejki o grubości do 20 mm, bez załamań i wad drewna. Przykładowy rozmiar płyty – 650х900 mm. Do dolnej powierzchni płyty załączyć sześć prętów o przekroju 60×40 mm Dwie sztabki puść wzdłuż stołu, a cztery – w poprzek. Osełki podłączyć do blatu śrubami.
5
W centrum stolika przewidzieć szczelinę do tarczy piły. Optymalna szerokość szczeliny z uwzględnieniem сдвигающегося osłony wynosi 20 mm, Długość szczeliny powinna przekraczać średnica największego dysku piły około 25-30 mm. na Dole płyty ustawić i zamocować za pomocą opaski elektryczną piłę. Do montażu należy użyć śruby z tajemnymi głowicami. Należy zadbać podczas regulacji, aby dysk pracował równolegle щелевому otworu.
6
Wyposażyć stół zbiorem do trocin. Box kolekcji moda dachowego z żelaza i ustawić pod tarczą z niewielkim spadkiem. Ustaw stół w warsztacie w taki sposób, aby urządzenie обдувалось strumieniami powietrza.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.