Jak zrobić wodne ogrzewanie garażu

W celu zapewnienia trwałości samochodu, przechowywanego w garażu, chcesz utrzymać właściwą temperaturę. W ogrzewanym pomieszczeniu jest o wiele silniejszy odparowuje wilgoć, dlatego ryzyko wystąpienia korozji metalu znacznie się zmniejsza. Jednym z najbardziej prostych i skutecznych sposobów ogrzewania garażu należy uznać wodne ogrzewanie.

Jak zrobić wodne ogrzewanie garażu

Trzeba

  • – grzejniki;
  • – kocioł;
  • – łączniki rur;
  • – elementy mocujące;
  • – zestaw narzędzi ślusarskich.

Instrukcja

1
Ustal, czy będziesz budować niezależne ogrzewanie garażu lub z systemem centralnego ogrzewania, istniejącej w domu. Drugi wariant preferowany, jeśli garaż zbudowany w pobliżu domu lub znajduje się pod nim.
2
Przesuń palcem od domu do pomieszczenia, gdzie znajduje się samochód, rury i ustaw tam chłodnica lub oddzielny obieg grzewczy. Trasa, po której od domowego kotła będzie dostarczana woda, zabezpiecz izolacją cieplną z wełny mineralnej lub styropianu. W razie potrzeby zainstaluj w systemie pompa, aby pompować wodę.
3
Zainstaluj w trybie offline kotłowni, jeśli trzeba отопить garaż, zamontowany oddzielnie od domu. Ten sam sposób urządzenia grzewcze należy zastosować przy sprzęcie system ogrzewania kilka garaży stojących obok siebie.
4
Przygotować do montażu systemów ogrzewania, grzejniki, kocioł i łączące rury. W oparciu o działaniu pompa systemu leży promieniowanie ciepła i wentylacja. Podgrzana w kotle woda krąży w rurach, oddając część swojej energii metalowych grzejników, którzy mają wysoką przewodność cieplną. Baterie oddają ciepło, прогревая powietrze w pomieszczeniu garażu.
5
Sporządź schemat rozmieszczenia elementów systemu ogrzewania i obliczyć koszty na jej montaż. Należy pamiętać w trakcie planowania długości rur, ilość łączników i elementów złącznych. Należy uwzględnić na schemacie skrzyżowania i zakręty drogi.
6
Wykonać montaż kotła grzewczego, kierując się instrukcją dołączoną przez producenta do urządzenia. Kocioł służy centralnym elementem całego systemu grzewczego, dlatego od jakości jego instalacji będzie zależeć skuteczność pozostałych składników.
7
Przymocuj do ściany garażu ścienne kołki rozporowe. : Powiesić na nich grzejniki, wykorzystując znajdujące się na tylnej powierzchni ogniwa. Należy umieszczać baterii w odległości co najmniej 15 cm od podłogi garażu.
8
Połącz ze sobą elementy systemu za pomocą metalowych rur. Użyj przy montażu rur фитинговые połączenia. Aby zapobiec zamarzaniu cieczy w rurociągu systemu autonomicznego nie używaj wody, a przeciw zamarzaniu.
9
Sprawdź system ogrzewania na działanie. Należy zwrócić uwagę na szczelność połączeń. W przypadku stwierdzenia wycieku przesuń dodatkowe uszczelnienie miejsc dokowania urządzeń grzewczych i rurociągów.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *