Jak zdemontować split

Demontaż split – dość skomplikowane zadanie, które wymaga pewnych umiejętności i specjalnego sprzętu. Tylko profesjonalni mistrzowie mogą zagwarantować, że twoja klimatyzacja nie straci zdolność do pracy. Ponadto, w przypadku niewłaściwego demontażu freon, znajdujący się w split-system, może wyparować. Więc zaufać pracy na usunięcie блоковкондиционера zaleca się specjalistom.

Jak zdemontować split

Trzeba

  • – wkrętak;
  • – „szczypce”;
  • – manometr;
  • – klucze imbusowe.

Instrukcja

1
Włącz split-system w tryb chłodzenia. Podłącz do portu niskiego ciśnienia jednostki zewnętrznej klimatyzacji манометрическую stację.
2
Zamknąć port wysokiego ciśnienia, obracając zawór znajduje się na zewnętrznym układzie split-systemów. Tak jak pompowanie freonu przy zamkniętym porcie wysokiego ciśnienia niemożliwe, to sprężarka będzie pracować tylko na „ssaniu”. Przy tym sprężarka перекачает cały czynnik chłodniczy w obiegu zewnętrznego bloku split.
3
Należy uważnie monitorować ciśnienie w układzie. Jak tylko strzałka manometru spadnie do zera, należy szybko zamknąć portu niskiego ciśnienia znajduje się na zewnętrznym układzie split-systemów. Od razu обесточьте kompresor.
4
Odłącz split-system od sieci elektrycznej. Odłączyć przewody elektryczne.
5
Odkręć rurę od zewnętrznego i wewnętrznego jednostek klimatyzacji. Zdemontować śliwek.
6
Przyciąć rury wewnętrznej i zewnętrznej bloków split-systemów za pomocą кусачек. Ten sposób pomoże wiarygodne zatkać przewód i zapobiec przedostawaniu się brudu, kurzu i drobnego gruzu. Jeśli do przycinania rur użyłeś żadnego innego narzędzia – na przykład, obcinak do uszczelniania rur należy wykonać i zainstalować specjalne zaślepki.
7
Odkręcić śruby mocujące i zdemontować sterownik zewnętrzny w split. Po zdjęciu zewnętrznego zasilacza należy zachować szczególną ostrożność. Waga urządzenia może osiągnąć 60 kg. Do tego samego, jego środek ciężkości jest nieco przesunięty. Dlatego wykonywać tę pracę, zaleca się razem.
8
Delikatnie zdejmij zatrzaski mocujące jednostka wewnętrzna klimatyzacji na panelu montażowego, a następnie zdejmij go. Zdemontować płytę montażową.
9
Jeśli planujesz przechowywać klimatyzacja w częściach przez dłuższy czas, to w jednostka wewnętrzna typu split należy przesłać azot.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.