Jak przepłukać ekspres do kawy

Aby przedłużyć żywotność i nie psuć smak kawy, ekspres do kawy należy okresowo czyścić. Przecież nawet najbardziej oczyszczona woda prędzej czy później zostawi na urządzeniu skórki z soli. A to z kolei doprowadzi do zniszczenia tworzywa sztucznego i metalu, wzrost zużycia energii elektrycznej, pogorszenia smaku napoju i innych negatywnych skutków.

Jak przepłukać ekspres do kawy

Trzeba

  • – instrukcja do ekspresu kawowego;
  • – środki do декальцинации;
  • – gorąca woda.

Instrukcja

1
Sposób czyszczenia urządzenia, które nazywa декальцинацией, zależy od jej struktury. Tak małe, filtracyjne i гейзерные ekspres do kawy i ekspres do kawy z wymiennym заварочным blokiem czyścić za pomocą wody i zwykłych detergentów, oprócz ziaren.
2
Mycie urządzenia po każdym użyciu, zapobiega powstawaniu kamienia kotłowego. Ale przy jej tworzeniu należy użyć specjalnych narzędzi декальцинации. Są one dostępne w postaci tabletek lub płynów.
3
Wlać dane narzędzia do zbiornika i dodać gorącej wody, około 60 stopni temperatury. Moczyć wskazania na środku czyszczącym czas. Napar 2-3 porcji napoju (bez samego kawy) i przez 5-10 minut, a następnie odcedzić resztki płynu i przepłukać go pod bieżącą wodą.
4
Jeśli w urządzeniu dużo kamienia, powtórz proces na nowo z przerwą w 5-10 minut. Dokładnie wypłukać cały układ maszyny. Do automatycznych modeli bez funkcji automatycznego czyszczenia należy stosować specjalny środek.
5
Umieść go w pojemniku i wlej tam około litra gorącej wody. Przegap 2-3 szklanki wody gorącej zawór. Gotować 2-3 porcje (bez kawy) i zatrzymaj się na 5 minut. Poczekaj, aż środek czyszczący opadnie w całym systemie. Powtarzaj aż tak się nie wykorzystywać swoje w zbiorniku całą wodę. Dokładnie przepłukać zbiornik.
6
Do automatycznego ekspresu do kawy z funkcją automatycznego czyszczenia procedura mycia jest taka sama. Po włączeniu system automatycznego czyszczenia kamienia i umyć blok roboczy ciepłą wodą. Jeśli twoja maszyna posiada system automatycznego czyszczenia, można go aktywować. W rzeczywistości, samooczyszczające – to próba gorącej wody w systemie empty przed i po zaparzeniu kawy, a także podczas włączania i wyłączania maszyny. Gdy funkcja samooczyszczania brakuje wyrzuć jedną porcję wody empty bez wsypać kawę.
Porada
Przed czyszczeniem ekspresu należy uważnie przeczytać instrukcję obsługi, tak jak każdy model ma swoje własne cechy, a w niektóre części maszyny dostęp do wody może być zabroniony. Także od różnych producentów różnie programują system czyszczenia.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.