Jak usunąć rdzę z ostrza

Z powodu niewłaściwego przechowywania i konserwacji na ostrzu noża może pojawić się rdza. Pozbyć się jej dość trudne, ale jednak możliwe. Spróbuj wyczyścić ostrze za pomocą dostępnych narzędzi.

Jak usunąć rdzę z ostrza

Trzeba

  • Tabela ocet, sok z cytryny, soda oczyszczona, ziemniaki, mąka, sól, sos pomidorowy, specjalny środek do usuwania rdzy.

Instrukcja

1
Wymieszać sok z cytryny i gospodarstwa domowego octu w równych proporcjach. Nanieść roztwór na działkę ostrza, zepsute rdzą. Pozostawić na kilka godzin. Następnie oczyścić powierzchnię metalową szczotką. Przetrzeć ostrze najpierw wilgotną szmatką, a następnie suchą.
2
Wymieszać sodę z sokiem z cytryny tak, aby była miękka pasta. Nałóż masę na zabrudzone miejsce za pomocą поролоновой gąbki. Odczekać 30-40 minut i masować okrężnymi ruchami. Okresowo zmyjcie narzędzie z metalu, aby ocenić rezultat. Gdy rdza całkowicie zniknie, opłukać ostrze pod bieżącą wodą i drenaż ręcznikiem.
3
Wyczyść średni ziemniaka od skórki i pokroić na pół. Umieść kawałek solą i energicznie pocierać zabrudzone miejsce. Jeśli za pierwszym razem nie udało się wyprowadzić rdzę, powtórz kroki od początku. Można również stosować посоленный ziemniaki do ostrza na 15-20 minut. W tym warzywo zawiera kwas szczawiowy kwas, który dobrze radzi sobie z niewielkimi plamami rdzy.
4
Nałóż na plamę z rdzy niewielką ilość sosu pomidorowego lub ketchupu. Pozostawić na kilka minut. Po upływie tego czasu umyć ostrze w czystej wodzie i wytrzeć do sucha ręcznikiem, dobrze chłonne wilgoć.
5
Wymieszać 100 ml octu z 1 łyżką soli. Następnie dodać mąkę tak, aby powstała masa gęstej konsystencji. Nałożyć mieszankę na ostrze noża i pozostawić na 30 minut. Po tym czasie opłukać metal zimną, bieżącą wodą i dokładnie drenaż papierowym ręcznikiem. Jeśli za pierwszym razem nie udało się osiągnąć odpowiedni wynik, należy powtórzyć procedurę jeszcze raz.
6
Skorzystaj specjalnym środkiem do usuwania rdzy. W sklepach dóbr gospodarczych jest tu ogromny wybór tych leków. Przed przystąpieniem do natychmiastowego oczyszczenia, należy uważnie przeczytać instrukcję obsługi lub skonsultuj się ze sprzedawcą.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.