Jak usunąć zapach w pomieszczeniu

Nieprzyjemny zapach w pomieszczeniu – problem, z którym muszą stawić czoła wielu. Poradzić sobie z nią można, przy użyciu sprawdzonych ludowe porady i przepisy. Postępując według wskazówek, można dość szybko wyeliminować zły zapach w pomieszczeniu.

Jak usunąć zapach w pomieszczeniu

Instrukcja

1
Aby usunąć nieprzyjemny zapach w pomieszczeniu, zlokalizować jego źródło. Być może, na stole заплесневело dżem lub jakiś resztę jedzenia zatoczył się pod lodówka (sofa). Napraw źródło nieprzyjemnego zapachu. Następnie przesuń mokro i przewietrzyć pomieszczenie.
2
Śledź pojemnikiem wiadrem w pomieszczeniu. Często rybne i warzywne odpady mogą zepsuć zapach w mieszkaniu. Jeśli w ogóle masz w śmieciach, natychmiast pozbądź się ich, nie czekając, aż wiadro wypełnione.
3
Również nieprzyjemny zapach może powstać, jeśli na śmieci pakiet dostała się wilgoć. W połączeniu z różnymi odpadami dostaniesz nieznośnie ostry zapach. Przy pierwszych objawach nieprzyjemnego zapachu z resztek, przewieźli go i przewietrzyć pomieszczenie.
4
Jeśli nieprzyjemny zapach pojawił się w wyniku подгоревшей żywności lub podczas gotowania uciekło mleko, jak najszybciej umyć kuchenkę i naczynia, aby zapach nie udało się rozprzestrzeni się po całym pomieszczeniu. Do tego przyda się zastawa ocet i sól. Wymieszać składniki te do powstania konsystencji papki. mieszaniną taktuje brudne naczynia i kuchenkę, usuwając zanieczyszczenia. Następnie wypłukać wszystkie ciepłą wodą.
5
Usunąć zapach spalenizny można starą sprawdzoną metodą. Do tego w małym pojemniku wymieszać gospodarstwa domowego octu (1 łyżka), sok z cytryny (1 łyżka) i wodę (2 szklanki). Tę mieszaninę podgrzać na małym ogniu. Spacer z nim po pomieszczeniu. Ocet wchłonie w siebie, ostry zapach, a sok z cytryny odświeżyć swoje mieszkanie. Po tym przewietrzyć pomieszczenie, w ciągu 15-20 minut, otwierając wszystkie okna.
6
W pomieszczeniu zawsze był miły i świeże powietrze, regularnie wietrzyć wszystkie pomieszczenia, nawet w zimie. Na dywanik, leżący w pobliżu drzwi, nałóż 2-3 krople olejku z mandarynki lub pomarańczy. Po całym pomieszczeniu powiesić małe saszetki wypełnione wanilią, goździkami, lawendy lub cynamonem. Nie zaniedbuj roślinami. Oni doskonale oczyszczają powietrze.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *