Jak zdemontować split

Z czasem z dmuchanego otwory włączonego klimatyzacji może dochodzić nieprzyjemny zapach pleśni. To sygnalizuje tylko o jednym: czas zdemontować split-system i dobrze ją umyć.

Jak zdemontować split

Trzeba

  • – zestaw plusowych i minusowych wkrętaków;
  • – sześciokątne gwiazdki;
  • – woda;
  • – gąbka;
  • – szczotka;
  • – lutownica;
  • – płyn do mycia naczyń.

Instrukcja

1
Wyłącz klimatyzację z sieci, po czym delikatnie wyczyść filtry ochronne jednostki wewnętrznej.
2
Następnie zdejmij przednią osłonę i odkręcić śruby, znajdujące się pod ochronnymi zatyczkami.
3
Po tym lekko pociągnij rama na siebie i zdjąć, a także wyczyścić go z kurzu i pleśni.
4
Przy odrobinie siły i wysiłku, zdjąć pióro, prowadnicę przepływ powietrza. Następnie wyjąć z zatrzasków dolną część jednostki wewnętrznej i delikatnie odłącz zawór wąż i przewód zasilający.
5
Następnie przystąpić do odłączenie instalacji elektrycznej (w trakcie wykonywania tej operacji na każdy odłączony przewód należy przyklejać mały kawałek papieru z informacji, gdzie został odłączony przewód).
6
Potem odłącz przewody uziemiające i wyciągnąć kartę z gniazda.
7
Wyciśnij klamry i delikatnie wyciągnij obudowę электроблока, a po i transformator. Następnie kolejno jeden za drugim wyciśnij oporowe zatrzaski i wyjąć śliwki i weekend węże. Uwierz mi, источаемый jednostką wewnętrzną i łopatkami wentylatora zapach przekroczy twoje oczekiwania. A to oznacza, że trzeba kontynuować prace demonta owe, aby jak najszybciej pozbyć się tej zarazy.
8
Odkręć śrubę z podpory silnika, po czym ostrożnie unieść chłodnica i zdemontować wspornik silnika. Następnie zdjąć z komórki łopatkę wentylatora wraz z silnikiem. Aby nie upuścić chłodnica, ułożyć w pudełku.
9
Podgrzać cieniutki lutownica i pozostawić im pomocą śruby napinającej cieplnej zamek. Lekko grzanie śruba, spróbuj go odkręcić. Jak tylko łopata będzie oddzielona od silnika, i inne brudne elementy split włóż do wanny i umyć ciepłą wodą z użyciem płynu do mycia naczyń.
Należy zwrócić uwagę
Nie należy wywierać zbyt wiele sił, aby usunąć ten lub inny element: jak zwykle, większość części split delikatne, więc można je po prostu złamać.

Porada
Złożenie split należy wykonywać w odwrotnej kolejności.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.