Jak wyprowadzić muszki z dziewczyna

Rośliny doniczkowe nie tylko zdobią i sprawiają, przytulne mieszkanie, ale jeszcze i oczyszczają powietrze i nasycić pomieszczenie tlenem. Ale często można zauważyć w pobliżu doniczki z kwiatami latających muszek, tak zwanych сциарид lub grzybów комариков. Składają się w glebie larwy, które następnie prowadzą do śmierci kolorów.

Jak wyprowadzić muszki z dziewczyna

Trzeba

  • – piasek rzeczny lub drewna popiół;
  • – перманганат potasu lub roztwór mydła;
  • – środki owadobójcze;
  • – zapałki.

Instrukcja

1
Idealnym środowiskiem do życia i rozmnażania muszki do roślin doniczkowych jest wilgotna gleba. I, ponieważ kolory wymaga regularnego podlewania, aby pozbyć się pasożytów będzie dość trudne. Sami muchy nie wyrządzają dużych szkód kolorów, a oto ich larwy, wstrzymane w wilgotnej ziemi, wręcz przeciwnie, uważają, że korzenie roślin przysmakiem.
2
Ogranicz kwiaty w podlewania. Zdjąć wierzchnią warstwę ziemi w doniczce i подсыпьте użyciu piasek rzeczny lub jesion. Zawór efekt nie pozwoli glebie zbierać wilgoć, co zapobiega dalszemu rozwojowi pasożytów.
3
Oddzielić zainfekowane rośliny od zdrowych, umieścić w różnych pomieszczeniach. Weź kilka kryształków nadmanganianu potasu (do nabycia w każdej aptece) i rozpuścić w wodzie. Powinien być lekko różowy roztwór, którym trzeba obficie podlać glebę. Traktować wszystkie rośliny, nie tylko zainfekowane. Zamiast nadmanganianu potasu można skorzystać z środkiem myjącym (użyj do tego szare mydło, rozwiedziona w wodzie, doskonale dezynfekuje).
4
Kup w kwiaciarni środki owadobójcze („Актара”, „Decis”, „Fitoverm”, „Agravertin”, „Inta-vir”, „Aktellik”, „Thunder-2”), które zmagają się z larwy i мошками w doniczkach. Rozpuścić jedną z tych środków zgodnie z instrukcją i podlewamy ziemię raz w tygodniu. Po dokonaniu insektycydu staraj się nie podlewać glebę w ciągu 3-5 dni. Należy zachować ostrożność podczas pracy z chemicznymi lekami, zwłaszcza jeśli w domu są małe dzieci lub zwierzęta.
5
Najbardziej oszczędne, proste i skuteczne narzędzie do walki z kwiatowymi мошками – siarka. Weź zwykłe zapałki. Skręć w ich głowami w dół i wetknąć w ziemię, na jeden garnek trzeba tylko cztery mecze. Następnie lekko zwilżyć wierzchnią warstwę gleby.
6
Jeśli ci nie pomógł żaden z powyższych sposobów radzenia sobie z kwiatowymi мошками, będzie całkowicie wymienić почвогрунт. Delikatnie wyjmij roślinę z doniczki i отряхните ziemię, przepłukać korzenie pod strumieniem wody. Garnek spryskać wodą z mydłem i opłukać wrzątkiem. Nowej mieszanki gleby прокалите w piekarniku i wsypać w обеззараженный garnek, sadzić rośliny i wlać słabym roztworem nadmanganianu potasu.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.