Jak wyprowadzić plama od super glue

Usuwanie plam od super glue z każdej powierzchni, czy to plastik, drewno, tkaninę, może okazać się dość trudne. Jeśli jednak wykazać trochę cierpliwości i staranności, to można wywnioskować, to jest plama bez śladu.

Jak wyprowadzić plama od super glue

Trzeba

  • – woda;
  • – mydło;
  • – alkohol;
  • – aceton;
  • – miękka tkanina bawełniana;
  • – ręczniki papierowe;
  • – miskę lub wiadro.

Instrukcja

1
Aby usunąć superglue z tworzyw sztucznych, zrób roztwór mydlany. Zwilż nim miękkiej ściereczki lub ręczniki papierowe.
2
Umieść wilgotnej szmatki na miejscu na kilka godzin, a tkanina powinna być wilgotna. Aby ułatwić sobie zadanie i nie mieć oko ciągle za procesem, przykryć wilgotną szmatką folią. Zostaw ten „kompres” na 3-4 godziny.
3
Po tym wipe podłogowa wilgotną szmatką z mydłem. Powtarzaj, aż wszystkie plamy, nie odsuwając się. Metoda ta może zająć trochę czasu, ale warto, powierzchni z tworzyw sztucznych nie będzie uszkodzona.
4
Jest jeszcze jeden sposób – użyć do usunięcia plamy alkohol. Zwilż wacik czystym alkoholem i delikatnie pocierać plamę. Gdy klej zostanie zmiękczona, weź czystą, miękką szmatkę i przecieramy go. Gdy klej całkowicie usunięte, przetrzeć powierzchnię szmatką zwilżoną czystą wodą.
5
Aby usunąć plamę od super glue z ubrań, daj kleju do całkowitego wyschnięcia. Zwilż wacik acetonem (można również użyć zmywacza do paznokci z acetonem). Dołączyć go do miejsca na jedną-dwie minuty. Tępym nożem kuchennym, zebrać klej. Być może trzeba będzie powtórzyć tę procedurę kilka razy.
6
Gdy jesteś całkowicie usunąć klej, wyprać rzeczy, zgodnie z wytycznymi do prania na etykiecie. Przed wysłaniem rzeczy do wyschnięcia, sprawdź, czy usunięto plamę. W przeciwnym razie, po tym jak klej wyschnie, nie będzie można usunąć.
7
Z drewnianej powierzchni wyprowadzić plama od kleju, nie uszkadzając jej, jest praktycznie niemożliwe. Można jednak obejść się małymi ofiarami.
8
Maskującą powierzchnia wokół plamy taśmą izolacyjną, лейкоплатырем lub oklej taśmą (choć ten ostatni wariant mniej wiarygodne). Weź kawałek papieru ściernego i delikatnie pocierać plamę.
9
Ponieważ nadal powierzchnia jest uszkodzona, trzeba będzie ją przywrócić. Przykryj plamę bejcą i lakierem, wszystkie szlifować.
10
W podobny sposób można usunąć superglue z rąk. Spienić je płynnym mydłem i przetrzeć pumeksu lub papierem ściernym. Procedurę należy powtórzyć kilka razy.
Należy zwrócić uwagę
Pracując z klejem, zawsze nosić rękawice.

Porada
Zanim wytrzeć plamę na ubraniu acetonem lub płynem do zdejmowania lakieru, spróbuj nanieść środek tam, gdzie nie widać, na przykład, na dodatek na spoiny. Jeśli z tkaniny nic się nie stało, więc śmiało stosować acetonu na ubrania.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *