Jak plama robaczków

Pluskwy – drobne owady 3-5 mm długości. Są one w stanie wyrządzić ludziom wymierne szkody z ich ukąszenia, powodując podrażnienie i swędzenie skóry. Do zwalczania pluskiew są jako profesjonalne środki powszechnie dostępne na półkach sklepowych, jak i sprawdzone ludowe porady i przepisy.

Jak plama robaczków

Trzeba

  • – terpentyna;
  • – amoniak;
  • – mydlana wióry;
  • – woda;
  • – dwusiarczek węgla;
  • – nafta.

Instrukcja

1
Najbardziej skutecznym sposobem niszczenia pluskiew jest profesjonalny mor. Do tego zaprosić doświadczonych rzemieślników, którzy, po przeanalizowaniu sytuacji w swoim pomieszczeniu, dobiorą odpowiednie metody radzenia sobie z danymi owadów.
2
Jeśli zdecydujesz się plama pluskiew samotnie, pomoże ci specjalna mieszanka. Do jej przygotowania wymieszać 1 łyżkę dwusiarczku węgla, 1 szklanka nafty, ? szklanki z mydłem wiórów, 2 litra ciepłej wody. Mieszaniną traktować swoje pomieszczenie, zwracając szczególną uwagę na podłodze i drewnianych konstrukcji (szafa, łóżko, stół, itp.). Wszystkie pościel wyprać. Koce, materace, poduszki, koce itp. dobrze przewietrzyć w ciągu 8-12 godzin. Pożądane jest, aby wynieść je na loggia (balkon) pod bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Przez 2-3 godziny przewietrzyć pomieszczenie. Traktowanie mieszkania danych środkiem należy przeprowadzać w specjalnych gumowych rękawiczkach i bez małych dzieci i zwierząt domowych.
3
Nie mniej skuteczna mieszanka do zwalczania pluskiew na bazie terpentyny i amoniaku. Dokładnie wymieszać składniki te w stosunku 1:5. Otrzymanym roztworem delikatnie spryskać pomieszczenie i przewietrzyć go w ciągu 4-6 godzin. W razie konieczności zabieg można powtórzyć.
4
Dla celów profilaktycznych 1-2 razy w miesiącu przetwarza pomieszczenie środkiem myjącym. Aby to zrobić, wymieszać 10 łyżek mydła wiórów z 5 litrami stromy wrzącej wody. Otrzymanym gorącym roztworem spryskać wszystkie pomieszczenia, w tym łazienki, wc, spiżarni itp. Odzież, pościel, meble tapicerowane (fotele, sofy, itp.) należy regularnie wietrzyć. W ten sposób można chronić siebie i swoich bliskich.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *