Jak rozebrać maszynę do szycia

Z czasem prawie wszystkie maszyny do szycia, maszyny się psują. Jeśli samochód stał się pominąć oczek, wykonane przez nią wzoru nierówne, tak i w ogóle nie trzymają się (tu kwitną), to znaczy, że w niej pomieszane ustawienia lub, co gorsza, nie pogodziła się z tym. Aby ustalić przyczynę awarii i usunąć ją, maszynę trzeba rozebrać.

Jak rozebrać maszynę do szycia

Trzeba

  • – tłusty krem do rąk;
  • – szmaty;
  • – nafta;
  • – pędzel;
  • – igła;
  • – olej;
  • – klej;
  • – śrubokręt.

Instrukcja

1
Często przyczyną uszkodzenia maszyny do szycia jest nagromadzenie brudu i rdzy. W celu ich usunięcia należy oczyścić wszystkie części i podzespoły maszyny do szycia.
2
W pierwszej kolejności należy usunąć zanieczyszczenia zbierające się między utworami reiki silnika tkaniny i igły płytą (to genialna płyta, w otwór której wchodzi igła do szycia). W tym celu należy wykręcić śrubokrętem śruby, które mocują ją płytkę i delikatnie ją zdejmij. Zazwyczaj pod igły płytą można wykryć zestrzelony kępa, składający się z kosmków tkanek: usunąć zanieczyszczenia za pomocą pędzelka.
3
Pociągnij zaczep z „loża”, w którym on się obraca, i dokładnie go sprawdzić w celu wykrycia wżerów i innych uszkodzeń mechanicznych. Jeśli uszkodzeń mechanicznych nie stwierdzono, oczyść chwytacz przed kurzem i czyste oleju. Aby z łatwością usunąć stary brud, należy użyć szmatki zwilżonej w nafcie.
4
Przystąpić do czyszczenia na gniazda. Najpierw spróbuj usunąć zanieczyszczenia pędzelkiem; jeśli warstw jest zbyt zagęszczony, aby usunąć brud skorzystaj z igłą lub innym ostrym przedmiotem.
5
Wyczyścić reduktor, moment obrotowy mechanizm wahadłowy, i tuleje (tu się dzieje tarcie ruchomych części), a także nasmarować olejem wszystkie łatwo dostępne trące się części i tuleje. Tu sam raz szmatką przetrzeć zacieki oleju.
6
Sprawdź mechanizm igielnej – pręta, w którym ustawia się igła. Upewnij się, że włożona w игловодитель igła spełnia stawiane jej wymagania: igła powinna być ostra i mieć typ 705 N (igły stosowane w domowych maszyny do szycia).
7
Upewnij się, że ustawienia igły. Prawidłowość położenia igły w wysokości zależy podejściem chwytacza szukanie igły, gdy ten znajduje się w dalekim od dyszy pozycji. W stebnówek maszyny do szycia wysokość igły wynosi 1-1,5 mm.
8
U niektórych modeli maszyn do szycia, na przykład, „Jaguar” lub „Пфафф-hobby”, znaleźć игловодитель nie jest łatwe. Zdemontować obudowę z tworzywa sztucznego: rób to bardzo ostrożnie, ponieważ plastik jest kruchy materiał. Następnie ustaw игловодитель i skleić z tworzywa sztucznego.
9
Sprawdź docisk jest konstrukcją opartą na czujniku лапкодержателя. Do tego podczas łączenia grubych tkanin lekko docisnąć palcem róg łapki: w przypadku pominięcia zniknie, to znaczy, że trzeba zwiększyć ciśnienie łapki, a można to zrobić, подкрутив śrubę regulacyjną. Ciśnienie zwiększa się stopniowo.
10
Często u starych modeli „Mewy” nie działa trzpień osłabienia nici. Aby rozwiązać ten problem, należy zdjąć pokrywę górną: z lewej na rękawie maszyny do szycia, w pobliżu regulatora naciągu nici, zobaczysz otwór z pełnym śrubą. Lekko odkręć śrubokrętem śrubę i wyciągnąć na siebie regulator нитенатяжителя na 2 mm, a następnie wkręć śrubę.
Należy zwrócić uwagę
Używaj tylko wskazał śrubokręta! Jeśli śrubokręta będą starzy i wielkości, można uszkodzić głowicę śruby, za co go bardzo trudno będzie odkręcić.

Porada
Aby łatwiej było umyć ręce od oleju maszynowego, przed przystąpieniem do pracy, posmarować je tłustym kremem do rąk.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.