Jak rozebrać pralkę

Pralka – dość skomplikowany sprzęt agd. Dlatego demontaż i naprawa jego elementów i węzłów zalecane jest zaufać profesjonalistom. Bez zastrzeżeń działania mogą doprowadzić do całkowitego wyjścia techniki awarii. Ponadto, algorytm postępowania przy demontażu pralki może się znacznie różnić w zależności od marki i modelu. Więc rozważać proces demontażu pralki należy na konkretnym przykładzie. Jako przykład zaczerpnięty pralka Ariston Margarita 2000.

Jak rozebrać pralkę

Trzeba

  • – szczypce;
  • – шлицевая i śrubokręt śrubokręt;
  • – klucz do 13;
  • – klucz 10;
  • – klucze na 15 i 17.

Instrukcja

1
Zdejmij górną pokrywę pralki. W tym celu należy odkręcić dwie śruby, znajdujące się na tylnej ścianie i przesuń pokrywę do tyłu, uwalniając specjalne zatrzaski.
2
Zdemontować uszczelkę drzwiczek luke ’ a. Oddziel go od drzwi, chwytając za pomocą śrubokręta. Umieść uszczelkę do środka bębna. Przechyl pralkę do tyłu, blokując go w tym położeniu. Uwolnij drzwiowe pierścień za pomocą cienkich szczypiec. Zdejmij gumę uszczelniającą.
3
Zdejmij panel sterowania. Zdemontować osłonę i uchwyt командоаппарата. Odkręć śrubę, znajduje się na drążku командоаппарата i wyjmij mechanizm. Otwórz dozownik detergentów i, dociskając, w pewnym momencie, wyjmij go. Odkręć śruby panelu sterowania rozruchowe i luke ’ a. Zdemontować potencjometry przy pomocy śrubokręta. Zwolnij przyciski, поддев je śrubokrętem i wyjąć je.
4
Odkręć śruby mocujące ramy pomocniczej i ramy uchwyty pralki. Wyjmij podstawa uchwytu z obudowy.
5
Do zdejmowania modułu elektronicznego należy zdemontować tylną pokrywę pralki, odkręcając śruby mocujące. Odkręcić śruby mocowania modułu elektronicznego i wyjąć go. Odłącz zaciskowe i złącza.
6
Przechylić urządzenie do przodu i zablokować ją w tej pozycji. Zdjąć pasek napędowy. Wyjmij bloczek i odłącz przewód uziemiający. Odkręć śruby-wkręty, opuść i wyjmij silnik.
7
Zdemontować spustowy pompy po odkręceniu 4 śrub. Odłącz przewody i węże.
8
Wyczyść przepustnice. Do tego odrzuć samochód na bok i odkręcić nakrętkę zabezpieczającą amortyzator na obudowie maszyny za pomocą klucza 10. Wyciągnij amortyzator z obudowy, spychając go na całej długości. Odkręcić śrubę mocującą amortyzator za pomocą kluczy na 15 i 17. Zdemontować amortyzator.
9
Odkręcić dwie nakrętki mocujące górną przeciwwagę za pomocą klucza 13. Wyjąć pojemnik maszyny, odkręcić 8 śrub i wyjąć przedni balast, chwytając go za pomocą śrubokręta. Zdemontować koło pasowe. Pralka rozebrana.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.