Jak rozebrać żelazko

Jeśli masz przestał się nagrzać żelazko, nie spiesz się, aby go wyrzucić. Bo usterka może być zupełnie пустяковой. Aby usunąć awarię wewnętrzną, żelazko trzeba rozebrać i obejrzeć. W tym artykule właśnie rozważmy proces demontażu i naprawy żelazo w szczegółach.

Jak rozebrać żelazko

Instrukcja

1
Obudowa żelazka jest zazwyczaj trudne orientuje. Najpierw otwórz tylną pokrywę, gdzie podłącza się przewód elektryczny. Szczeliny śrub trzymających pokrywę, mogą być bardzo różne. Tutaj wszystko zależy od producenta. Czasem подтачивать śrubokręta надфилем, aby podeszła.
2
Po zdjęciu pokrywy sprawdź przewód zasilający. Dzwon go za pomocą testera. Można także podłączyć do zacisków żelazo oprawkę z żarówką 220v, a następnie włączyć wtyczkę do sieci. Często urywa żyła tam, gdzie przewód wchodzi do obudowy żelazka. Tu należy trochę skrócić przewód. Jeśli wtyczka i żyły przewodu w porządku, odłącz od podeszwy górną część żelaza w celu sprawdzenia jego elementów wewnętrznych.
3
Przy demontażu obudowy trzeba znaleźć wszystkie śruby łącznika. Mogą one ukrywać się wszędzie. Po odkręceniu śruby mocujące, zajmijcie się zatrzaski, które trzeba pokonywać nożem lub śrubokrętem. Pamiętaj, że do czego był przymocowany, a także w jakiej kolejności. Inaczej ryzykujesz, nie zebrać żelazko z powrotem lub zebrać nie w pełni.
4
Po wykonaniu wszystkich operacji, oddzielić obudowa żelazka od podeszwy. Sprawdź za pomocą testera GRZEJNIK (element grzejny, zamontowane na krawędziach podeszwy), термопредохранитель i termostat. Są one połączone szeregowo, więc problemów nie powinno wystąpić.
5
Jeśli nie masz miernika, sprawdź bezpiecznik z termostatem przechodzić przez ich zwarcia odcinkiem oddzielnego kawałka przewodu, którego końce należy czyścić. Włączaj w tym czasie przewód do gniazdka, ale nie zapomnij o niebezpieczeństwie porażenia prądem. Ostrzegać to zagrożenie można, jeśli nie będziesz dotykać części czynnych żelazo gołymi rękami. W skrajnym położeniu termostat otwarty. Włącza się on z charakterystycznym kliknięciem podczas obrotów. Przy przeciętych kontaktach można wyczyścić je za pomocą надфиля lub paski papieru ściernego.
6
W утюгах zwykle wypala термопредохранитель. A można go zewrzeć, wykreślając z schematu elektrycznego. Żelazko może pracować bez pracującego термопредохранитель, który jest dodatkowym zabezpieczeniem na wypadek, gdyby termostat stanie się „wciągnąć”. Tylko w tym przypadku, nie zapomnij odłączyć żelazko od zasilania natychmiast po zakończeniu prasowania.
7
I skoro термопредохранитель, regulator i przewód zasilający są sprawne, żelazko można wyrzucać lub rozebrać na części.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *