Jak wyprowadzić plamy od soli z zamszu

Замшевая buty nadal cieszyć się szczególnym powodzeniem wśród modnych pań w różnym wieku. Jednak jej wymaga specjalnego i starannej opieki, szczególnie w okresie zimowym, kiedy drogi przysypane solą, ponieważ ma właściwości wsiąknąć w zamszowy. Za pomocą pewnych sztuczek sprowadzi swoich butów poprzedni wygląd i będą zachwycać ani jeden sezon.

Jak wyprowadzić plamy od soli z zamszu

Trzeba

  • – krem na płynnej podstawie;
  • – impregnacja;
  • – spray-farba;
  • – gumowana szczotka;
  • – amoniak;
  • – roztwór mydła;
  • – skorupa chleba żytniego.

Instrukcja

1
Aby uniknąć uporczywych plam soli w okresie zimowym przeprowadzać codzienną profilaktykę zamszowej buty, wtedy nie trzeba jej z trudem przywrócić. Użyj do tego specjalistyczne narzędzia do zamszu: kremu na płynnej podstawie (zmniejszają wchłanianie wilgoci w buty), impregnat, którym należy za każdym razem przetwarzać buty przed wyjściem z domu (ona chroni замшевую skórę od deszczu, wilgoci i soli).
2
Do czyszczenia butów od plam soli skorzystaj łyżki octu 9%. Przed tym wyczyść obuwie przed kurzem specjalną gumową szczoteczką, a następnie zwilż ją w roztworze octu i delikatnie spacer po miejscach zanieczyszczenia. Wytrzeć zamszowe buty czystą, wilgotną ściereczką i pozostawić do wyschnięcia w warunkach naturalnych (z dala od urządzeń grzewczych). Jeśli plamy nadal – skorzystaj specjalnego aerozolu, którego kolor musi być zgodna z kolorem butów.
3
Wlej do garnka wodę i umieścić na ogniu. Po tym jak woda zakipiało, weź buty i przytrzymaj ją przez chwilę nad parą. Następnie spacer gumową szczotką (można użyć starej szczoteczki do zębów). Jeśli buty straciły swój kolor, nałożyć specjalny krem do zamszu.
4
Въевшиеся plamy sole i inne zanieczyszczenia można usunąć za pomocą wody z mydłem z dodatkiem trzech do pięciu kropel amoniaku. Po tym jak zamsz zostanie całkowicie oczyszczona, taktuje produkt impregnatami. Aby pozbyć się plam soli na czarnej butów, często stosuje się zużyte taśmy maszyny do pisania.
5
W nagłych przypadkach należy skontaktować się ze starą, wydajny i sprawdzony metody czyszczenia zamszu buty: tylko weź skórkę razowego chleba i spacer po całym obwodzie urządzenia. Główna zasada, którą należy zapamiętać – замшевая buty czyścić wyłącznie w suchym stanie.
Porada
Jeśli buty mokra, ubić ją papierem do pieczenia i pozostawić do wyschnięcia z dala od urządzeń grzewczych. Należy unikać spacerów w замшевых butach w wilgotnej i deszczowej pogody. Plamy można usunąć za pomocą oczyszczonego benzyny lub nafty.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.