Jak zrobić pożar instalacji elektrycznej

Najbardziej skuteczne są электрообогреватели, wykonane na zasadzie cieplnej armaty – obudowa w kształcie rury grzewczej spiralą wewnątrz i wentylatorem, odpędza przez nią powietrze. Taka konstrukcja zapewnia szybkie odprowadzanie ciepła od elementu grzejnego, intensywna wymiana powietrza w pomieszczeniu, dobre warunki do pracy spirali (obniżenie jej temperatury poprzez обдувания powietrzem).

Jak zrobić pożar instalacji elektrycznej

Trzeba

  • – нихромовая spirala;
  • – ceramiczny pręt do zwijania spirali;
  • – wentylator;
  • – blachy ocynkowanej blachy;
  • – przewody elektryczne;
  • – ptc;
  • – małe narzędzia.

Instrukcja

1
Obliczyć potrzebną moc grzejnika. Przy wysokości pomieszczenia nie więcej niż 3 m można określić na podstawie obliczeń 1 kw na 10 m? placu. Aby nie tworzyć zbyt dużego obciążenia instalacji elektrycznej, nie rób grzałka o mocy 2,5 kw.
2
Wybierz spirala grzewcza do urządzenia. Kupując ją w sklepie, zwróć uwagę na wartość mocy. Jeśli zamierzasz używać spirali, moc której nie jest znana, oblicz opór potrzebnych spirali, korzystając z wzoru R=U?/P, gdzie:
R – rezystancja w Omach;
U – napięcie sieci w W;
P – wymagana moc w Watach.
3
Zmierz za pomocą omomierza opór dostępnych spirali i porównać go z wyliczeniami teoretycznymi. Jeśli różnica oporów będzie niewielka, skorzystaj z dostępnych informacji spirala. Jeśli będzie ono znaczące, osiągnąć zgodności, skrócić lub нарастив dostępnych informacji i spirala. Przy tym należy pamiętać, że przy szeregowym połączeniu dwóch przewodników (spirale), całkowita rezystancja będzie równa sumie oporów poszczególnych kawałków.
4
Wybierz od spoczynkowej nagrzewnicy lub kup w sklepie ceramiczny element, na który będzie nawijać spirala. Powinien on stanowić rurkę o długości 250-300 mm o średnicy wewnętrznej otworu nie mniej niż 7 mm.
5
Moda z ocynkowanej blachy rury (obudowa) grzejnika o długości 300 mm i średnicy wewnętrznej równej długości ceramiczne rurki. Połączenie styku obudowy należy wykonać w sposób ciągły lub z pomocą dwóch pętli. Jako obudowy można użyć zwykłej cynkowane wiadro, przecinając jego dno.
6
Wywierć otwory w ściankach obudowy otwór o średnicy 6-7 mm, umieszczając go mniej więcej na środku. Utnij pręt metalowy O6 mm i długości do 50 mm większa niż długość ceramiczne rurki. Pokroić na jego końcach gwinty M6. Wsuń pręt (kołek) przez otwór w obudowie i w słuchawce izolatora, uprzednio wkładając ostatnią w obudowie. Dokręcić nakrętki w taki sposób, aby ścianki obudowy szczelnie naradźmy się stalowych na końcówkach ceramiczne rurki.
7
Moda z płaskownika lub pręta nóżki do grzejnika. Ich kształt może być dowolny, ważne jest, aby zapewniały zrównoważony położenie grzejnika na podłodze i miał dwie zwrotnice z otworami O6-7 mm. Załóż czopu na końce szpilek, wystające z obu stron obudowy i dokręć drugą parę nakrętek. Takie mocowanie pozwoli na instalację dowolnej pozycji obudowy grzejnika poziomego.
8
Nawiń na ceramiczną rurkę znajdującą się wewnątrz obudowy, spirala. Podłącz jej koniec do przewodami elektrycznymi za pomocą połączeń śrubowych i wyprowadzić przewody na zewnątrz. Końce spirali z podłączonymi przewodami powinny być wiarygodne заизолированы od obudowy za pomocą uszczelek текстолитовых.
9
Dołącz do jednego z końców obudowy wentylator elektryczny. Dobrze nadaje się do tego modelu wentylatorów, zainstalowanych na kratki wentylacyjne w mieszkaniach z wymuszoną wentylacją. Ale, w istocie, nadaje się każdego gospodarstwa domowego wentylator. Sposób jego mocowania do korpusu zależy od jego konstrukcji. Na drugim końcu obudowy przymocować metalową kratkę w celu wykluczenia przypadkowego kontaktu ludzi z płytą spiralą.
10
Podłącz przewody idące od spirali i wentylatora do gniazdka zasilającego – w taki sposób, aby ją włączyć do gniazdka provided jednoczesne włączanie spirali i wentylatora (równolegle). Sprawdź jeszcze raz jakość izolacji kabli pod napięciem grzejnika i włączyć urządzenie do sieci. Potwierdzeniem poprawnie wykonanej pracy musi być szum wentylatora i ciepłe powietrze, podmuchowy z obudowy электропушки.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *