Jak zrobić электроплитку

Zrobić najprostszą i jednocześnie wydajne электроплитку do chaty można za pomocą zwykłych cegieł. Najważniejsze: bezwzględnie przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa pożarowego.

Jak zrobić электроплитку

Trzeba

  • – kawałek нихромовой drutu lub spirala z nichrom;
  • – przewód elektryczny z wtyczką;
  • – dwie cegły;
  • – blacha;
  • – śrubokręt.

Instrukcja

1
Weź pół-metrowego metalowy pręt o średnicy 5-7 mm i przygotowany kawałek нихромовой drutu. Crooking jeden koniec pod kątem prostym, zablokować trzpień tak, aby się nie obraca się wokół własnej osi. Nakręcać drutu na rdzeń pod naprężeniem, układając zwoje blisko siebie. W ten sposób masz spirala, której długość powinna być 25-30 cm.
2
Weź dwie liczby całkowite, bez выщерблинок i odpryski, cegły i dopasuj je płasko na równej powierzchni. To będzie stół przyszłego электроплитки. Nanieść ołówkiem na łącznej powierzchni cegieł rysunek ślimaki do spirali. Nawilżanie stale linię rysunku wodą, metalowego pręta, na przykład, za pomocą śrubokręta, wybierz rowek w cegłach. Jej szerokość i głębokość musi w całości zawierać się w spiralę i nie dawać możliwości bezpośredniego kontaktu z dnem instalowanej jednostki.
3
Wytnij z blachy pasek o szerokości 6-7 cm i długości wystarczającej, aby wiankiem cegły. Końce taśmy zginać pod kątem prostym i przyciąć, pozostawiając końce w 2 cm Wykonując w nich po dwa otwory. Zagnieść mocno cegły получившимся бандажом i dokręcić śrubami z nakrętkami, torując z obu stron podkładki. Miejsce połączenia końców klamra musi być po stronie wyjścia wszystkim электроспирали.
4
Przewód elektryczny z wtyczką można zebrać, a można korzystać od dmuchane кипятильника, электроутюга, starej kuchenki elektryczne. Takiego dobra zwykle brakuje w чуланам i кладовым. Połączenie kabla z oplotem z drutu stalowego należy wykonywać za pomocą śruby. Zbieraj go na эбонитовой budowy, lub za pomocą ceramiczny klocek z dowolnego urządzenia, wybierając dla niej najbardziej dogodnej pozycji. Krzepcie zaciskowej za pomocą śruby na бандаже płyty, zapewniając nieruchomości.
Należy zwrócić uwagę
Do miejsca połączenia spirali z elektrycznym przewodem, нихромовая drut musi być выпрямлена na działce 5-6 cm, Więc kontakt będzie mniej podgrzewać i nie będzie systematycznie spalić.

Porada
Odróżnić nichrom od żelaza łatwo za pomocą kawałka magnesu – nichrom nie reaguje na magnes.

Moc kuchenki elektryczne będzie zależeć od długości spirali. Aby ona nie перегорала, zmniejsz moc do optymalnej, ciągnie i zmniejsza całkowitą długość spirali.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.