Jak zrobić radio

W warunkach powszechnego rozpowszechniania radiowej trudno wybrać odpowiedni radio, odpowiadający najwyższym wymogom. Ale o wiele bardziej interesujące utworzyć receptor własnymi rękami. Domowej roboty radio nie tylko zapewni odbiór biegów, ale i pomoże zorientować się w zasadach, które leżą u podstaw komunikacji bezprzewodowej, a także pozwoli uzyskać umiejętności konstruowania urządzeń radiowych.

Jak zrobić radio

Trzeba

  • – cewka spod nici;
  • – przewód marki PEL;
  • – słuchawki;
  • – punktowy dioda (czujnik);
  • – skraplacz;
  • – zaciski z штепсельными gniazdami;
  • – płyta drukowana;
  • – nóż;
  • – lutownica.

Instrukcja

1
Zapoznać się ze schematem prostego dotyk odbiornika. Składa się z cewki, kondensatora, detektora, anteny, uziemienia, słuchawki (słuchawek). Elementy systemu są zamontowane na drewnianej lub plastikowej panelu odpowiednich rozmiarów.
2
Przygotuj indukcyjności cewki. Jako ramy użyj cewkę z pod nici lub zrób rama z rury z tworzywa sztucznego o tej samej wielkości. Również podstawę cewki można skleić z kawałka zwykłego kartonu.
3
Należy nawinąć na karkas cewki 430-480 zwojów drutu marki PEL. Co 70-80 zwojów zrób łuki przewody, скрутив końcówki w postaci pętli. W rezultacie otrzymasz wielowarstwową, cewkę, która ma kilka wniosków.
4
Strip ostrym nożem końcówki wyprowadzeń cewki. Nie należy przy tym znacznych wysiłków, aby nie uszkodzić przewód. Зачищенные końce залудите разогретым lutownicą.
5
Początek cewki połączyć z pierwszym wnioskiem punktowego diody, która będzie pełnić funkcję detektora. Koniec uzwojenia podłączyć do styku dolnej części słuchawek. Pozostałe końcówki słuchawek i detektora połącz odcinkiem drutu miedzianego, wiarygodne пропаяв połączenia.
6
Podłącz antenę do przewodu, pochodzącego od początku szpuli do detektora. Łączone powierzchnie wstępnie również залудите. Przewód, który pełni rolę anteny, weź z wystarczającym zapasem, aby mieć później możliwość regulacji podczas konfigurowania jego długości i konfiguracji.
7
Do przewodu, скрепляющему koniec cewki z słuchawkami, załączyć скруткой uziemiający eksplorator windows. Nie spiesz się припаивать przewód uziemiający, ponieważ podczas regulacji radia trzeba przełączać z jednego wyjścia cewki na inny.
8
Załóż słuchawki i ustaw radio na jedną z dostępnych stacji nadawczych. Jeśli przy pierwszym włączeniu nie słychać sygnału, zmień ilość zwojów obwodu cewki, podłączonego do anteny.
9
Konsekwentnie zmieniając liczbę zwojów, podłączonych do anteny, wybierz jedną ze stacji długofalowego zakresu, sygnał który okaże się najbardziej głośnym i stabilny.
10
Po ostateczną ustawienia radia zamontować wszystkie części na podstawie, bezpiecznie je zabezpieczając. Do montażu należy użyć płaskiego płytę i przycinania aluminiowego lub stalowego drutu.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.