Jak zrobić стереокартинки

Стереокартинки, lub inaczej stereogramy to specjalnie utworzone obrazy, widoczne bezsensowne wzorem których czają się trójwymiarowe postacie. Aby zobaczyć ukryty obraz, wymaga nieostrości rzut oka. Komuś się to stosowany od pierwszego, a komuś trzeba długo trenować. Robić стереокартинки można samemu, ale do tego potrzebny jest specjalny program.

Jak zrobić стереокартинки

Trzeba

  • – program do tworzenia стереокартинок;
  • – obraz głębokości;
  • – obraz dla powłoki zewnętrznej.

Instrukcja

1
Zainstaluj na swoim komputerze specjalny program do tworzenia стерекартинок, na przykład, Stereogram Workshop, 3DMiracle, Popout-Pro lub inną.
2
Wybierz plik-obraz, który będzie zawierać informacje na temat głębokości przyszłego стереокартинки. Im jaśniejszy punkt, tym będzie bliżej wydawać się w gotowym zdjęciu, a ciemniejsze – tym dalej. Jeśli masz taki obraz, po prostu wprowadź do niej drogę poprzez menu File -> Load Depth Image.
3
Jeśli chcesz utworzyć obraz głębokości samodzielnie, skorzystaj z każdym graficznym edytorem, na przykład Photoshop. Otwierając edytor, wypełnić tło kolorem czarnym i narysuj na nim czarno-biało-szare obiekty o różnym stopniu jasności. Możesz również skorzystać z gotowym obrazem, przekształcając go w czarno-białe. Na początek niech obraz będzie można bardziej kontrastowe i łatwy w odbiorze.
4
Dalej pobierz tekstury do tworzenia zewnętrznej, widocznej powłoki, tak zwaną maskę głębokości. Jeśli maski głębokości nie masz lub chcesz zrobić ją samodzielnie, należy użyć specjalnego narzędzia, na przykład, 3DMonster. Ponadto, można wziąć dowolnym mała (nie więcej niż 256х512) obraz, optymalne rozszerzenie pliku *.bmp. Lepiej, jeśli konsystencja będzie zbyt płytkie; odpowiednie monety, kamienie, jagody itp. Kolor maski powinien być zbyt duży i jasny, aby oglądać gotową стереокартинку było miło.
5
Znajdź w ustawieniach odległość między powtarzającymi się elementami (Distance between eyes) i wybierz optymalną wartość. Wartość standardowa – 1,5 cala, ale jeśli ilość trudne, aby zobaczyć, należy zmniejszyć tę wartość do 1,3-0,7. Należy pamiętać, że zmniejszenie tej odległości efekt głębi na obrazie będzie również zmniejszyć.
6
Ustaw gęstość punktów na cal (Resolution). Jeśli będziesz oglądać zdjęcia na zwykłym monitorze, ustaw opcję na 72 lub 96 DPI, a do drukowania na drukarce zwiększ gęstość do 300 DPI.
7
W ustawieniach tekstur zaznacz pole wyboru Use Texture, aby program używał zaproponowany przez plik. Następnie kliknij przycisk „Convert” (Convert), a następnie zapisz plik стереокартинки ze zwykłym rozszerzeniem *.bmp lub *.ipg.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.