Jak zrobić hologram

Dzisiaj zainteresowanie malarskiej, holografia jest bardzo duży. Holograficzny obraz tworzy iluzję głębi i pozwala zobaczyć obiekt z kilku stron. Obraz jest bardzo realistyczny, dlatego technika holografia i znajduje szerokie zastosowanie w projektowaniu i muzealnictwie.

Jak zrobić hologram

Trzeba

  • – instalacja do fotografowania obiektu;
  • – laser helowo;
  • – fotograficzny aparat;
  • – wywoływacz do filmów fotograficznych;
  • – wybielacz;
  • – green lantern;
  • – agd suszarka do włosów;
  • – rzutnik lub latarka.

Instrukcja

1
Zapoznaj się z zasadami uzyskać holograficzne obrazy. Hologram – swoisty zdjęcie interferencja obrazy, powoływana dwoma wiązkami świetlnymi, skierowane na obiekt z różnych stron. Wiązki przy tym muszą pochodzić z jednego źródła, ale mieć stałą różnicę faz.
2
Do produkcji hologramu w domowych warunkach należy użyć specjalnego laboratorium фотоустановку lub przygotuj ją własnymi rękami. Na głównej ramie wzmocnić prostokątna rama z rurek o przekroju kwadratowym. Umieść ramę na trwałe arkusz sklejki, zapewniając stabilność całej konstrukcji. Na więcej probówce umieść fotografowany obiekt obiekt.
3
Główna część zabudowy – ława optyczna, która ma długość około pół metra. Na nim zamontować dwa uchwytu do kołków, które będą ввинчиваться w oprawę soczewek. Użyj двояковогнутые soczewki o ogniskowej 30 mm. ławę Optyczną pomaluj czarną, matową farbą.
4
Zebrane system postawić na zrównoważony podstawie lub stole. W celu zmniejszenia szkodliwych wibracji pod nogi stołu umieść słoiki na kawę, wcześniej wypełniając je częściowo sypkim materiałem.
5
Weź białą kartkę i przyciąć do wymiarów folii. Umieść papier na szybie, wstawiony w ramkę zabezpieczającą. Regulacja soczewki tak, aby ich centra znajdowały się na jednej osi z centrum papieru.
6
Użyj aby uzyskać hologram laser helowo o mocy od 5 mw. Włącz laser i wyregulować jego wysokość. Wiązka laserowa musi być równomiernie oświetlać papier. Ustawiając elementy systemu, zabezpieczyć ławę optyczną, na podstawie, zwracając uwagę na położenie uchwytów.
7
Zrób zdjęcie obiektu, z którego można zrobić hologram. Czas ekspozycji określa czułość filmu i może wynosić od ułamków sekundy do kilku sekund. Podczas produkcji obrazu cała konstrukcja powinna być całkowicie nieruchomy, ponieważ każda wibracja doprowadzi do zniekształcenia interferencja obrazy.
8
Praca w folię w мелкозернистом проявителе, a następnie w zaawansowanej mieszanki. Wybielanie pozwala zrobić hologram jaśniejszą. Przygotuj отбеливающую mieszanka z 30 g bromku potasu, 30 g siarczanu żelaza i 900 ml wody. Po rozrobieniu proszków doprowadzić ilość wybielacza do 1000 ml.
9
Проявку folii należy wykonywać przy zielonym świetle. Oprócz zielonej latarni trzeba również zwykły suszarka do włosów z regulacją prędkości przepływu powietrza. Należy użyć suszarki do włosów na etapie końcowego suszenia materiału. Po manifestacji, wybielania i suszenia dostaniesz hologram obiektu, którą można rozpatrywać w zwykłym białym świetle, na przykład, za pomocą диапроектора lub lampy kieszeni.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.