Jak samemu zrobić układ

Integralną układu, w którym wszystkie elementy są na jednym krysztale, samemu nie da się zrobić. Majsterkowicza dostępne są tylko tak zwane hybrydowe schematu. Za pomocą SMD-elementy, można je również zrobić bardzo kompaktowe.

Jak samemu zrobić układ

Instrukcja

1
Znajdź na pojęciu urządzenia, które chcesz zebrać na podstawie zrobionej hybrydowego układu, działka, składający się tylko z małych tranzystorów i rezystorów oraz kondensatorów o małej pojemności (nie więcej niż kilkuset пикофарад). Ten odcinek powinien mieć jak najmniej punktów do połączenia z pozostałymi częściami – bo właśnie tyle będzie chipu wniosków.
2
Projektujemy oddzielnie schemat wewnętrznej struktury układu. Nadaj jej wniosków pokoje, przy wyborze pokoi, których należy przestrzegać łatwość montażu (skrzyżowań przewodów bez połączeń powinno być jak najmniej). Również oddzielnie narysuj schemat urządzenia na podstawie tego układu. Najnowszą podajcie jak prostokąt z wnioskami, pokoju, które pokrywają się z wyznaczonymi w poprzednim schemacie.
3
E-farsz hybrydowego układu zebrać w wygodny dla siebie sposób – na małej płytce drukowanej (w tym uniwersalnej) lub przestrzennego montażem. Należy używać wyłącznie SMD-składniki – tylko jeden zwykły szczegół może znacznie zwiększyć wymiary konstrukcji. Zmniejszyć gęstość cenę pewnego rosnącej ilości można poprzez hybrydowy układ wielowarstwowej. Przy tym ważne jest, aby zapewnić brak możliwości sprzężenia między warstwami za pomocą uszczelek izolacyjnych.
4
Jako obudowy do domowej roboty hybrydowego układu użyj płaskiego okrągłe pudełko z materiału izolacyjnego. W dolnej jej części zrób tyle cięcia, ile ma wyprowadzeń układu. Umieszczenie zebranych konstrukcję obudowy, wyciągnij wnioski przez cięcie, po czym załóż pokrywę i przyklej go klejem „Moment” lub podobnym. W celu uniknięcia zapłonu oparów kleju nie впаивайте i nie używaj układu aż do całkowitego przeschnięcia spoiny. W przeciwieństwie do współczesnej monolityczne układy scalone, hybrydowa może być w przypadku awarii otwarta, odnowiony i ponownie naklejona. Ale stopień integracji ma na dzisiejsze standardy jest bardzo niewielka.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *