Jak zmniejszyć ciśnienie krwi

Do wzrostu ciśnienia tętniczego krwi może spowodować stres, nadużywanie kawy lub alkoholu, nadwaga, problemy z naczyniami i zaburzenia czynności nerek. Jednak w niektórych przypadkach nadciśnienie tętnicze występuje bez żadnych widocznych przyczyn. Powodując bóle głowy, ona poważnie pogarszają samopoczucie, dlatego przy pierwszych oznakach wzrostu ciśnienia należy podjąć środki.

Jak zmniejszyć ciśnienie krwi

Trzeba

  • – 5% ocet;
  • – горчичники;
  • – leki.

Instrukcja

1
Ciśnienie krwi w granicach 130/85 jest uważane za normalne. Jego wzrost wynika wzmożonej pracy serca, mięśni i skurcz naczyń krwionośnych. To nie tylko wpływa na samopoczucie, ale i może powodować poważne konsekwencje, takie jak udar mózgu, zawał serca, zaburzenia rytmu serca i niewydolność serca. Ryzyko nie zmniejsza się i w tym przypadku, jeśli nadciśnienie przebiega bezobjawowo. Dlatego tak ważne jest, aby kontrolować ciśnienie krwi okresowo prowadząc pomiary.
2
Jeśli ciśnienie krwi jest podwyższone nieznacznie (do 159/99), normalizacji można go bez stosowania leków. Połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach i zrób powolny, głęboki oddech. Wstrzymaj oddech na jedną-dwie sekundy, po czym powoli wydech. Powtarzaj ćwiczenie 20-25 razy, zwiększając długość i głębokość oddechów i wydechów. Ćwiczenie poprawia krążenie krwi, dotlenienie tkanek, zmniejsza nacisk na mięsień sercowy i łagodzi stres. W wyniku tego ciśnienie wraca do normy w przeciągu 10-15 minut.
3
Owiń stopy szmatką nasączoną 5% occie. Ciśnienie krwi powinno się zmniejszyć w przeciągu 5-10 minut. Ten sam efekt można osiągnąć, stosując z tyłu szyi горчичник.
4
Przy znacznym zwiększeniu ciśnienia tętniczego krwi bez konsultacji lekarza się nie obejdzie. Jednorazowo można przyjąć środek moczopędny lub beta-bloker (atenolol, bisoprolol, itp.), jednak bez wyjaśnienia przyczyn nadciśnienia i przeprowadzenia odpowiedniego leczenia nie można być pewnym w tym, że problem nie wróci za jakiś czas.
5
Dobrym środkiem do redukcji ciśnienia jest бессолевая dieta. Ona nie może mieć natychmiastowy efekt, jednak w przypadku przewlekłego nadciśnienia pomaga obniżyć i utrzymać ciśnienie na akceptowalnym poziomie.
logo
Article Categories:
Leczenie chorób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *