Jak obniżyć ciśnienie skurczowe

Systolic nazywają ciśnienie, związane ze zmniejszeniem serca w momencie wyrzutu krwi do aorty, skąd krew rozlewa się po drobnym arterie i kapilary. Ciśnieniomierz zapamiętuje górne ciśnienie w momencie napełniania aorty, a przy relaks serca i dostania się krwi w mniejsze naczynia krwionośne, następuje pomiar dolnego ciśnienia. Wzrost skurczowego ciśnienia następuje na skutek zwężenia tętnic i tętniczek. Wpływa na mózg i serce – zawał serca, udar mózgu, niedokrwienie, dławica piersiowa, zaburzenia pamięci.

Jak obniżyć ciśnienie skurczowe

Instrukcja

1
Diagnostyka nadciśnienia tętniczego odbywa się na podstawie danych regularnego pomiaru ciśnienia krwi (BP), badania dna oka, ekg.
2
W celu zmniejszenia ciśnienia, istnieje szereg leków. To – inhibitory ACE („Fozynoprylu”, „Моноприл”), beta-blokery („Concor”), blokery ангеотензивных receptorów („Losartan”), leki moczopędne („Arifon”), antagoniści wapnia („Amlodypina”).
3
W początkowych stadiach nadciśnienia tętniczego spróbuj немедикаментозное leczenie. W pierwszej kolejności – to spadek masy ciała. Uważa się, że co 10 utraconych kilogramów zmniejsza 20 punktów skurczowego ciśnienia. Początkujący гипертоникам nie bój się intensywnych aktywności fizycznej: gimnastyka, intensywne spacery 30-45 minut dziennie, pływanie, rower, tenis, narty, itp.
4
Organizacja prawidłowego odżywiania – nie mniej ważny czynnik obniżenia skurczowego ciśnienia. W oparciu o diety niskotłuszczowe produkty mleczne, owoce, warzywa, oleje roślinne, ryby morskie, drób, otręby. Znacznie zmniejszając spożycie tłuszczów zwierzęcych, słodyczy, słodkich napojów, można zmniejszyć wartość ciśnienia skurczowego jeszcze na 10-15 punktów.
5
Sól do гипертоника – wróg nr 1. Ogranicz spożycie chlorku sodu do 2,4 grama na dobę, przy czym należy pamiętać zawarty w produktach spożywczych.
6
Nie nadużywać alkoholu. Nie więcej niż 30 ml dziennie – mężczyźni, dwa razy mniej – kobiety.
7
Skorzystaj z doświadczeń medycyny ludowej. Mieszankę soków warzywnych z miodem i cytryną, granat, cytryna i czosnek, zioła, produkty pszczele – skuteczne narzędzia nie tylko zmniejszenie, a stabilizacji ciśnienia skurczowego ciśnienia, utrzymania w stanie normalnym.
8
Zrezygnuj z palenia. Przyczynia się do zwężenia i przyspieszenia склерозирования tętnic. Palenie jest głównym czynnikiem ryzyka zawału mięśnia sercowego. Regularne palenie powoduje trwałe zmiany chemiczne w organizmie, które przyczyniają się do wzrostu ciśnienia.
9
Unikaj sytuacji stresowych. W wyniku emisji do krwi adrenaliny, serce musi bić się o wiele częściej, перекачивая stres trwa dłuższy okres, to od takiego obciążenia następuje przyspieszone zużycie naczyń.
Należy zwrócić uwagę
Nadciśnienie uważają „domowej” chorobą, gdy podstawowe działania w zakresie kontroli nad chorobą i jej leczenie musi wykonywać sam chory.

logo
Article Categories:
Leczenie chorób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *