Jak usunąć ciśnienie w ciąży

W czasie ciąży organizm kobiety przechodzi ogromne zmiany. Hormonalna przebudowa, znaczny wzrost masy ciała, pojawienie się jeszcze jednego okrążenia krążenia — podobne obciążenia są często przyczyną wielu problemów. Wzrost ciśnienia krwi — jedna z nich. Przy tym leczenie w ciąży znacznie różni się od tradycyjnej terapii nadciśnienie tętnicze.

Jak usunąć ciśnienie w ciąży

Trzeba

  • – ciśnieniomierz;
  • – dynia;
  • – buraki;
  • – sok z brzozy.

Instrukcja

1
Kontroluj ciśnienie codziennie. Do tego można skorzystać z elektronicznym тонометром, bardzo łatwy w obsłudze. W pierwszym trymestrze ciąży, koniecznie dowiedz się swoją „ciśnienie robocze”. Jeżeli w przyszłości masz do czynienia ze wzrostem wskaźników na 10-15%, powodu do niepokoju nie ma. Tylko bardziej poważny wzrost ciśnienia i złe samopoczucie jest przyczyną skierowania do lekarza i właściwe leczenie.
2
Zmień tryb zasilania. Przede wszystkim zrezygnuj z słonej żywności. Sól zatrzymuje płyn w organizmie, która, z kolei, zwiększa ciśnienie krwi na ściany naczyń krwionośnych. Jeśli zwykły człowiek może przenieść taki stan łatwo, to dla kobiety w ciąży nawet niewielki wzrost ilości płynów w organizmie skutkuje obrzęk i hipertoniczny kryzysem.
3
Użyj ludowe przepisy w celu zmniejszenia ciśnienia. Na przykład, należy przyjmować na czczo 2-3 razy dziennie brzozowy lub soki z buraków, rozcieńczać wodą w proporcji 1:1. Napoje te nie tylko pomogą w nadciśnieniu, ale i насытят organizm przydatnych witamin. Nie mniej skuteczny i kompot z dyni. Do jego przygotowania ugotować 200 g pociętą w kostkę dyni do pełnej miękkości. Odcedzić, dodać trochę miodu i pić zamiast zwykłej herbaty.
4
Skontaktuj się ze specjalistą akupunktury. Delikatna wpływ na aktywne punkty pomaga delikatnie i bezboleśnie usunąć objawy nadciśnienia i zmniejszyć ciśnienie. Regularnie róbcie sobie lekki samodzielnego masażu głowy i szyi.
Należy zwrócić uwagę
Bądź ostrożny z фитотерапией. Niektóre zioła, kojące na układ nerwowy i obniżające ciśnienie (oregano, rumianek), które mogą negatywnie wpłynąć na płód.

Porada
Zrezygnuj z gorących kąpieli, dając pierwszeństwo ciepłe duszę. Staraj się unikać dusznych pomieszczeń i zawsze dobrze się wyspać.

logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.