Jak usunąć ból zęba w ciąży

Ból zęba w czasie ciąży – co może być gorsze?! Mało tego, że uczucie nie należy do przyjemnych, więc jeszcze nie wiadomo, czym обезболивать. Oczywiście, najlepiej zadbać o zdrowie swoich zębów przed tym, jak planowali dziecko. Ale jeśli są chore, trzeba je leczyć.

Jak usunąć ból zęba w ciąży

Trzeba

  • – roztwór nadmanganianu potasu;
  • – nadtlenek wodoru;
  • – содово-roztwór soli fizjologicznej;
  • – roztwór фурацилина;
  • – krople „Denta”;
  • – roztwór chlorheksydyny биглюконата.

Instrukcja

1
W przypadku nawet najmniejszego bólu zęba trzeba od razu zwrócić się do dentysty. Dziś na tyle otwarte przez całą dobę klinik ze specjalnymi programami leczenie stomatologiczne kobiet w ciąży. Tak, że ci w żaden sposób pomóc złagodzić ból i rozwiązać problem. Jeszcze lepiej ten problem zapobiec, zwracając się do stomatologów przed tym, jak pojawiły się bolesne odczucia. Najlepiej robić to w drugim trymestrze, od 13 do 24 tygodniu ciąży.
2
Lekarz w każdym przypadku będzie пломбировать ząb i rozszerzać кариозную brzusznej. A to znaczy, że konieczne jest znieczulenie. Na dzień dzisiejszy istnieje nowoczesnych urządzeń (laser, itp.), za pomocą którego można leczyć zęby, nie powodując bólu. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz udać się do szpitala, gdzie stosuje się takie technologie, stomatolodzy oferują zwykłe znieczulenie miejscowe. Jednak korzystać z konwencjonalnych środki znieczulające nie zostaną zastosowane specjalne, które nie przenikają przez łożysko i tym samym nie mają wpływu na płód. Najważniejsze – aby umieścić dentysty znać o swojej pozycji, jeśli jeszcze nie było widoczne.
3
Jednak odwiedzić specjalistę nie zawsze jest to możliwe od razu w momencie, gdy wystąpi ból zęba. Dlatego w niektórych przypadkach może być konieczne zastosowanie środków tymczasowych rozwiązań – tak długo, dopóki nie pójdziesz do dentysty. Jeśli wiesz, jaki to ząb boli, dokładnie wyczyścić кариозную ustnej z resztek jedzenia za pomocą wykałaczki. Następnie tworzy z waty piłkę odpowiedniej wielkości, zwilż go kroplami „Denta” i pęsety umieścić w otworze.
4
Stale przepłukać usta ciepłą содово-roztworem soli, dodając do szklanki wody, pół łyżeczki soli i sody. Można również stosować furacilin (3-4 tabletki na szklankę wody) lub nadmanganianu potasu (3-4 kryształu na taką samą ilość płynu). Nadaje się do płukania oraz nadtlenek wodoru (3-procentowy roztwór) i roztwór chlorheksydyny биглюконата (jest sprzedawany w aptekach). Wszystkie te środki обеззараживают i zmniejszyć stan zapalny.
logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.