Jak usunąć ból w uchu

Ból i uczucie zatkanego ucha pojawia się zapalenie ucha. Choroba może rozwijać się jako skutek procesów zapalnych gardła, zębów i innych organach, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie słuchowego przejścia. Czas trwania i sposoby leczenia zależą wyłącznie od stopnia zapalenie ucha środkowego.

Jak usunąć ból w uchu

Trzeba

  • – antybiotyki;
  • – krople do uszu;
  • – камфорное olej;
  • – nadtlenek wodoru;
  • – waciki.

Instrukcja

1
Umów się na wizytę w районную szpitala lub skontaktować się z płatną kliniki. Leczyć zapalenie ucha środkowego nie można samodzielnie, więc odwiedzić ent lekarza nadal mają. Po zwiedzaniu ci dobiorą leczenie. W ostrych fazach zapalenie ucha środkowego potrzebny jest kurs terapii antybiotykowej. Bierz przypisany lek na tym schemacie, co przepisał specjalista. W niektórych przypadkach produkują przebicie błony bębenkowej, po której stan chorego się poprawia.
2
Jeśli stan zapalny nie jest silny, prawdopodobnie wyznaczy tylko ocieplenie lub antybakteryjne krople. Używaj ich zgodnie z instrukcją. Nie капайте częściej, niż jest to zalecane. Zapalenie szybciej i tak nie przejdzie. Poprawy pojawią się nie wcześniej niż 2-4 dni, w niektórych przypadkach — nieco później.
3
Zapalenie ucha nieźle pomaga камфорное olej. Закапайте ból ucha kilka kropel nadtlenku wodoru, aby rozpuściła siarkę. Osuszyć wilgoć bawełna dyskiem i oczyścić przejście pałeczkami. Tylko po to закапайте камфорное olej.
4
Suche ciepło oraz pomaga w leczeniu zapalenie ucha środkowego. Ale przeprowadzić wygrzewanie nie można w przypadku ropy, tak jak wyjść może nie na zewnątrz, a do środka, co spowoduje poważne powikłania. Skonsultować się z lekarzem.
5
Kupisz w każdej aptece fito-świece, a drugi włóż do ucha przejście. Zabieg przeprowadzać kilka razy dziennie, aż do całkowitego uzdrowienia.
6
Odwiedź lekarza, aby ponownie zbada ucho wewnętrzne. Czasami znikają tylko objawy zapalenie ucha środkowego, gdy proces zapalny tylko nieznacznie ustępują. W takim przypadku konieczna korekta wcześniej przypisanego leczenia. Również nie zaszkodzi i dodatkowe badania, zwłaszcza jeśli zapalenie ucha środkowego nie mija więcej niż 2-4 tygodni.
logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.