Jak zebrać węża

O kostka Rubika wiedzą wszystko, i to od dawna jest dobrym sposobem na ćwiczenie myślenia działalności, logiki i ruchowej aktywności. Znacznie mniej osób wie o tym, że jest wąż Rubika – nie mniej ekscytująca i wciągająca gra logiczna, którą można kupić w sklepie, jak i wykonać samodzielnie z drewna, uzyskując wiele przyjemności z różnych konfiguracji i form, jakie może ona przyjmować. W przeciwieństwie do kostki, wąż Rubika jest bardziej proste puzzle, i dlatego ona podoba się wielu dzieciom i dorosłym.

Jak zebrać węża

Instrukcja

1
Aby wykonać węża Rubika, konieczna drewniany klocek o przekroju kwadratowym, z którego można wyciąć 24 trójkątne равнобедренных pryzmat.
2
Włóż wiertło wiertło o średnicy 1,5-2,5 mm, расчертив bloku na kwadraty, wywierć w każdym kwadracie po przelotowy otwór. Otwory powinny być wzajemnie prostopadłe do siebie.
3
Po tym, jak wszystkie otwory są wiercone, widziałem kawałek drewna wzdłuż przekątnej, aby były dwie długich wąskich trójkątnych pryzmatu, a następnie podziel każdą pryzmat na 12 krótkich modułów. W końcu masz 24 małych pryzmatów.
4
Зашлифуйте je drobnym papierem ściernym, a następnie pomaluj jedną połowę elementów w jednym kolorze, a drugi – w drugiej.
5
Do montażu elementów konieczna wytrzymała guma. Jeśli przekrój trzonka było nie więcej niż 25 mm, można po prostu wyciągnąć gumę przez otwory w części, umieszczając elementy w pasie, na przemian kolory pojedynczo.
6
Na końcach gumy mocno związać metalowe pierścienie, które umocnienia konstrukcji. Przy większych modułach węża można je połączyć wkrętami z gumowymi amortyzatorami.
7
Ilość figur, które można uzyskać, składając węża na różne sposoby, przekracza milion. Zacznij od prostych i intuicyjnych kształtów, a następnie w miarę zrozumienia strategii złożenia puzzle przejść do bardziej skomplikowanych kształtów, próbuj tworzyć piękne symetryczne kształty z różną ilością ścian.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.