Jak zebrać zagadkę „piramida”

Puzzle „Piramida” – to swego rodzaju odmiana kostki Rubika. Ona również składa się z ruchomych elementów, jednak ma kształt czworościanu i inne algorytmy złożenia. To świetny trening dla rozwoju umiejętności logiki i zdolności motorycznych u dzieci i kojąca nerwy zabawka dla dorosłych.

Jak zebrać zagadkę

Instrukcja

1
Puzzle „Piramida” składa się z kilku małych тетраэдров w różnych kolorach. Jej elementy są ruchome, zadaniem gracza jest zebrać je tak, aby każda ściana miała jeden kolor. W każdej z czterech płaszczyzn piramida składa się z trzech kondygnacji, które mogą się obracać względem siebie wokół osi. To wierzchołek, środkowa warstwa i podłoże.
2
Określ, dla jakiej strony piramidy najbardziej pasuje ten lub inny kolor. Popatrz uważnie na rysunek, obróć ją w rękach, każdej ściany odpowiada ten kolor, którego nie ma na przeciwnej jej szczycie.
5
Ostatni etap jest najtrudniejszy – doprowadzenie do pojedynczych elementów na główną ścianę. Rozwiń piramidę gromadzonych ścianą do siebie, daj oznaczenie szczytów: W(górna), P(prawy), L(lewa) i T(z powrotem). Ruchu zakrętów najlepiej etykietowanie formułami, nazwijmy tymi samymi literami obroty w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, a litery z akcentem – W’, N’, L’, T’ – obroty przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *