Jak zbudować kort tenisowy

Na dużej działce można zbudować kort tenisowy. Oczywiście, jego budowa nie będzie tanio, ale w każdej chwili mógł grać w tenisa lub zaprosić znajomych. Kort do tenisa może stać się również podstawą dobrego biznesu i przynieść niezły dochód.

Jak zbudować kort tenisowy

Trzeba

  • – działka ziemi;
  • – materiał podłoża;
  • – materiał powłoki;
  • – stojaki;
  • – siatka;
  • – oznakowanie;
  • – kotwica i środkowa taśma;
  • – słupy z latarniami.

Instrukcja

1
Mark zabaw dla tenisowe. Jeśli miejsce jest szorstkie, wstępnie wyrównać ziemię. Należy pamiętać, że kort tenisowy – to nie tylko sama boisko do gry, ale i ogrodzenie wokół niej, więc raz mierz na maksa: kort tenisowy dla mistrzów sportu musi być wielkości 36х18 m, dla profesjonalistów – 40х20 m, dla zwykłych amatorów – 34х17 m. Minimalny rozmiar tenisowe, poniżej którego nie ma sensu nawet zaczynać budowę – 32х16 m.
2
Zbuduj podstawę do gruntowej nawierzchni, a następnie przykryj go gruntem, хардом, sztuczną trawą lub терафлексом. Najbardziej ekonomiczne rozwiązanie – to podkład, ale w zimie można grać na takim boisku nie mógł. Popularne powłoki hard i teraflex, ponieważ na nich odbijać piłkę znacznie lepiej niż na gruncie lub sztucznej trawie, są trwałe i skromny.
3
Zaznacz korty stanowiska, muszą wznieść się na 1,07 m nad powierzchnią. W zależności od częstotliwości korzystania z kortu, wybierz drewniane lub metalowe, wymienne lub stałe stanowiska. Należy pamiętać, jedna z nich musi być wyposażony w mechanizm, натягивающим siatkę.
4
Przesuń montaż układu. Najlepiej użyć znaczników z perforowanego białego pcv segmentowego typu, to вкатывается prosto w podłogowa. Ale w celu oszczędzania można po prostu pomalować trawę na biały kolor, przy użyciu szablonu.
5
Zaznacz siatkę między słupkami, musi dzielić tenisowy na dwie równe części. Należy pamiętać, że wysokość siatki powinna być 1,07 m, a długość pojedynczego tenisowe – 10,05 m, do parowania – 12,8 m. Upewnij się, aby siatka była tka z крученых просмоленных капроновых lin, a na górze wyłożona białą taśmą. Wewnątrz taśmy przełóż metalowe cięgno, na końcach których zrób pętle do tego, aby mocowanie siatki na słupkach.
6
W środku pola zrób kotwica, wbić drewniany klocek w ziemię, a do niego przymocować wspornik, aby dołączyć do niej środkowy taśmę. Do taśmy szyć klamrę i застегивайте jej jak pasek, regulując przy pomocy otworów, jej długości. Za pomocą tego narzędzia można zmienić wysokość tenisa siatki w centrum tenisowe.
7
Do profesjonalnego kortu między innymi zamontować skarpy, rynny, ogrodzenia, tło dla lepszej widoczności bramek. Ponadto, w każdym rogu kortu ustawić słupy z mocnymi światłami.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *