Jak rozwijać kamienie

Naturalne kamienie czasami wydobywa się w głębokich, niebezpiecznych dla ludzi miejscach, na ich poszukiwanie, wydobycie i огранку odchodzi masa czasu i wysiłku, co sprawia, że i tak są dość duże ceny na nich się jeszcze wyżej. W tym samym czasie syntetyczne kamienie są dokładnie takie same na fizycznych i chemicznych właściwości, jak i oryginały, ale na ich produkcja poświęca znacznie mniej wysiłku.

Jak rozwijać kamienie

Instrukcja

1
Istnieje sporo sposobów uprawy kamieni szlachetnych, jednak najprostszym i dostępnym z nich jest metoda Auguste Вернейля. Ponad sto lat temu wymyślił sposób rośnie za dwie-trzy godziny rubiny, o masie 20-30 karatów (4-6 gramów).
2
Metoda uprawy kamieni Вернейля jest następujący: do palnika z opuszczoną w dół dyszą poprzez zewnętrzną rurę wchodzi wodór, a przez wewnętrzną – tlen. Do produkcji rubinów trzeba także proszek tlenku glinu. Urządzenie musi zaczynać się lejkiem, gdzie będziesz wlać tlenek, który za kilka godzin stanie się klejnotem. Tuż pod lejkiem umieszczono palnik z zawiedzeni przez nią rurkami, przez które dostają się tlen i wodór. Poniżej musi znajdować się pojemnik, w którym będzie rozwijać swój rubin. Urządzenie, oczywiście, musi być odporny, a część, gdzie znajduje się palnik – izolowany.
3
Metodą Вернейля można rozwijać nie tylko rubiny, ale i топазы różnych kolorach. W ostatnich latach uprawa syntetycznych kamieni „na kuchni” zyskuje popularność, dlatego, jeśli na początku ci się wydawać, że zaprojektować takie urządzenie jest zbyt trudne, pamiętaj, że naukowiec udało się zebrać jeszcze sto lat temu.
4
Kolejny popularny sposób uprawy syntetycznych kryształów i kamieni szlachetnych – sposób Чохральского, jednak do jego realizacji konieczna laboratorium. Jego istotą jest następująca: stopić substancji, z którego chcesz uzyskać kamienie, umieszczone w tygiel z oporny metalu – rod, iryd, molibdenu, wolframu. Następnie tygiel ogrzewa się do wysokich индукторе. W stop zanurzają się nasiona z materiału przyszłości kryształu, i już na niej uprawiane syntetycznie kamień odpowiedniego średnicy. Za pomocą tej metody można uzyskać syntetyczne kryształy korundu lub granat.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *