Jak wymyślić nazwę dziennika

Angielskie słowo naming tłumaczy się jako „nazywanie”. Dziś w Rosji naming stał się zawodem: specjaliści dużych i małych agencji reklamowych na zamówienie wymyślanie nazwy. Tak, często bardzo trudno wymyślić nazwę jakiegokolwiek towaru lub usługi, w tym promocja, stosunek konsumentów, rozwój i sukces zależą w dużej mierze od nazwy.

Jak wymyślić nazwę dziennika

Trzeba

  • Arkusz papieru, długopis, dostęp do internetu.

Instrukcja

1
Określ tematykę magazynu. Ustaw docelową odbiorców publikacji. Podajcie zadania, które mają być osiągnięte z pomocą tego biuletynu. Wypisz na kartce główne cechy dziennika.
2
Ogranicz nazwa słowami kluczowymi, tak dokładnie charakteryzując magazyn. Zaplanujcie żądaną liczbę słów, które powinno być w tytule. Chociaż lepiej się nie zatrzymywać, aby wariantów wystarczająco dużo.
3
Znajdź jak najwięcej synonimów i antonimów do podstawowych słów, określającym treść i zakres zagadnień, które zaprezentuje na łamach dziennika. Zapisz się do tej kratownicy zdaniem wszystkie możliwe porównania. Forma z tych słów prawdopodobne frazy. Użyj stylistyczne figury – аллитерацию, oksymoron, metafory, alegorii, neologizmów itp. Sprowadź do tej pracy jak najwięcej znajomych, kolegów.
4
Zabierzcie ze sporządzonej listy tytułów słowa lub frazy, które wywołują negatywne skojarzenia. Nazwa zawsze musi mieć pozytywne nastawienie. Usuń zbyt skomplikowane i trudne do wymówienia słowa. Nazwa dziennika musi być krótki, dekolt, pozytywne, fonetycznie благозвучным – być czytelne i zapamiętania. Powinno być zwięzłe, wyraziste, oryginalne i podoba ci sami. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, to imię odpada.
5
Przetestuj postrzeganie nazwy wśród znajomych. Niech podzielą się swoim pierwszym wrażeniem, powstają stowarzyszenia. Jeśli reakcja jest negatywna, to nazwa też usuń.
6
Jeśli samodzielnie nie udało się dobrać nic wartego uwagi, skontaktuj się za pośrednictwem internetu do odbiorców – uczestników forum, w grupie społecznej sieci z ofertą podpowiedzieć nazwę. Czasami to bywa skuteczne, ale nie zawsze.
7
Zostaw wszystkie odpowiednie nazwy. Nie ma znaczenia, jeśli jest ich wiele. Najlepsze z nich sprawdź, czy w nowym organach Federalnej służby nadzoru w sferze łączności, technologii informacyjnych i masowej komunikacji (Roskomnadzor).
Porada
Jeśli nie masz czasu, aby wykonać całą pracę, zamów nazwa magazynu w firmie specjalizującej się w нейминге, lub skontaktuj się z copywriterów. W tym przypadku nadal konieczne zadanie techniczne, w którym będą szczegółowo wyszczególnione cechy dziennika i życzenia do tytułu.

logo
Article Categories:
Różny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *