Jak tworzyć magazyn-zlecenie

Magazyn-zlecenie jest magazyn, który stosuje się do określonej formy rachunkowości i jest tworzony w postaci szachownicy tabeli. Przy tym rekordy powinny być wykonywane w miarę dokumentacji lub częściowych za każdy miesiąc z konkretnych zestawień zbiorczych.

Jak tworzyć magazyn-zlecenie

Instrukcja

1
Kup jeden folder na każdy oddzielny magazyn-nakaz, który można uzupełnić w ciągu roku obrotowego. Журнально-ордерная struktura prowadzenia rachunkowości w przedsiębiorstwie jest najczęstszą. Zwykle jest używany w specjalnych programach automatyzacji księgowości.
2
Włącz się w rejestr-zlecenie „Kasa” pod nr 1. wszystkie wyniki w obszarach działalności firmy. Aby to zrobić, użyj wyniki uzyskane na koncie 50, pod nazwą „Kasa”. Magazyn powinien być podniecony na 1 miesiąc. Przy tym, okresowo подшивайте do niego wszystkie dokumenty kasowe (różne rodzaje materiałów eksploatacyjnych i приходных zlecenia pieniężne, stosuje arkusz z kasy książki). Tutaj należy wziąć pod uwagę, że cashbook jest w osobnym dokumencie.
3
Forma drugi dziennik-nakaz pod nr 2: „Bank”. Z kolei, do niego należy osaczają wszystkie wyciągi z banków z aplikacją w formie zleceń płatniczych.
4
Należy zwrócić uwagę, że przewidziane jest 10 typowych formularzy czasopism-zleceń. Każdy z nich musi pozwalać sobie za pomocą jednego wpisu wziąć pod uwagę operację raz na dwóch kontach — debet i kredyt. Wszystkie wpisy w takie dokumenty powinny odbywać się na podstawie informacji ze sprawdzonych i poprawnie sporządzonych podstawowych dokumentów lub raportów materialnie odpowiedzialnych podmiotów, wyciągów bankowych, itp.
5
Podawaj na dokumentach, które będzie w dziennikach-nakazy następujące dane: data wpisu, numer w dzienniku-zlecenia, numer wiersza w używanym wcześniej czasopiśmie, w którym dokonano wpisu. Należy pamiętać, że dane dzienniki powinny być opracowane w кредитовому płci, czyli rejestracja anulowania faktury vat oddzielnie dla każdego балансовому koncie musi być dokonywane w korespondencji z istniejącymi debetowych rachunkami. Zastanów się w nich wszystkie operacje, które odnoszą się do kredytu jakiegoś określonego konta zgodnie z zapłaty rachunków.
logo
Article Categories:
Różny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *