Jak wybrać lupę

Lupa – to optyczny przyrząd, za pomocą którego drobne obraz obiektów można zobaczyć w powiększeniu. Są one używane do pracy i w codziennym życiu, dzięki czemu rozważyć niezauważalne dla oka szczegóły. Aby wybrać lupę, która odpowiada twoim wymaganiom, należy zapoznać się z charakterystycznymi cechami każdego typu.

Jak wybrać lupę

Instrukcja

1
Wybierz typ прибораВ zależności od przeznaczenia, lupy odnoszą się do wielu typów: pomiarowe, strefy, просмотровые, zboża, itp. znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle, medycynie i rolnictwie. Na przykład, za pomocą przyrządu pomiarowego monitorowane i mierzone wady pokrycia części, a lupa grain jest używany dla określenia penetracji ziarna drobnymi owadami. Jeśli twoja działalność jest związana z kontrolą autentyczności dokumentów, oglądania małych obrazów lub badaniem obiektów małych form, wybierz просмотровые lupy. Zatrzymaj swoją uwagę na modelach z плосковыпуклой powierzchni soczewek zapewnia wysoką jakość obrazu.
2
Wybierz konstrukcję Просмотровые lupy są różnej konstrukcji: штативные i gry planszowe, kompaktowe, składane, z oświetleniem, dekoracyjne i inne. Jeśli trzeba przez dłuższy czas korzystać z powiększającym się urządzeniem, wybierz planszową konstrukcję. Aby przeczytać drobnym drukiem w aptece lub sklepie, niezbędne kompaktowa lupa – można ją umieścić w kieszeni lub torbie. Wybierz lekki składany model, który pomoże oczom w dowolnym miejscu, bez napięcia zapoznać się z ważnymi informacjami. Rozważ lupy, linijki: nie dają one stracić ciąg podczas czytania.
3
Wybierz stopień увеличенияГлавное zastosowanie lupy pomóc rozważyć mały obiekt. Od tego, jak duży jest stopień powiększenia zależy wykonanie zadań stawianych do optycznego urządzenia. Do zawodów jubilerów, konserwatorów i techników związanych z egzaminem drobnych elementów na małej powierzchni należy użyć lupy z powiększeniem w 4,0 – 10,0 razy. Jeśli jesteś pasjonatem haftem, wybierz бинокулярные i panoramiczne urządzenia – mają duży obszar widzenia. Do czytania drobnego druku wybierz zwartą lupę 1,5 – 5,0 razy.
4
Wybierz materiał линзыДля produkcji soczewek zastosowano różne materiały: szkło, akryl, plastik i optyczny polimer. Szkło charakteryzuje się wysokimi właściwościami optycznymi i odporna na drobne zarysowania. Ale lupa ze szkła ciężka, i ręka szybko się od niej zatrzyma. Soczewki z akrylowego tworzywa sztucznego są łatwe i tanie, ale optyczne jakość niska – obiekt zwiększa się z zakłóceniem. Zatrzymaj swoją uwagę na soczewkach z polimeru. To lekki i wytrzymały materiał z wysokimi właściwościami optycznymi. Z takimi soczewkami można odebrać szkło powiększające się z każdym stopniem powiększenia.
Należy zwrócić uwagę
Nie wybieraj lupę z delikatnym uchwytem – urządzenie będzie stale toczyć.

Porada
Krawędzie pętle powinny wystawać nad soczewką. Jeśli umieścić lupę na stół wypukła część soczewki, jej centralny punkt nie musi dotyczyć stołu.

logo
Kategoria:
Różny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.