Jak wybrać kocioł na paliwa stałe

Jeśli twój dom lub domek letniskowy znajduje się w miejscu wolnym od takich dóbr cywilizacji, gaz i prąd, a także do dodatkowego źródła ciepła w wyjątkowo mroźne zimy trzeba kotły grzewcze na paliwa stałe. Bez nich się nie obejdzie i przy regularnie pojawiających się przerwy w dostawie energii elektrycznej i zbędnych problemów w systemie ogrzewania.

Jak wybrać kocioł na paliwa stałe

Instrukcja

1
Zdecyduj z taką ważną cechą kotłów na paliwo stałe, jak moc. Przy samodzielnym obliczaniu mocy kotłów na paliwa stałe można poruszać się na taki stosunek – 1 kw mocy na 1 m kw. mieszkania. Dodajmy jeszcze 20% mocy na nieoczekiwane straty ciepła.
2
Należy pamiętać, że przy wyborze urządzenia grzewczego kotła na paliwo stałe o mocy mniej potrzebnej do danego pomieszczenia skazują go na szybkie zużycie, a w konsekwencji na krótkotrwały okres eksploatacji.
3
Również niedopuszczalne instalować kocioł grzewczy na paliwo stałe, przeznaczony do ogrzewania większej powierzchni, niż u ciebie. Podczas pracy piec na paliwa stałe kocioł na luzie niespalonych do końca paliwo w postaci gęstego kondensatu osadza się w kominie. A to skutkuje zmniejszeniem poprzecznego, trudność procesu spalania paliwa i przenikanie dymu do pomieszczenia.
4
Wybierz żeliwny kocioł, jeśli planujesz zainstalować go w domu dla stałego pobytu. Żeliwne wymienniki ciepła dzięki wysokiej zbędnych komentarzy materiału w stanie jak powoli nagrzewa się i długo stygnąć. Pozytywną cechą kotłów na paliwo stałe, wykonanych z żeliwa, jest ich trwałość. Ponadto, przyszła w ruinę sekcji żeliwnego wymiennika ciepła łatwo wymienić.
5
Stalowy kocioł na paliwo stałe wskazane jest, aby kupić dom, który jest ogrzewany tylko podczas nielicznych wizyt. Dzięki dużej plastyczności stal wytrzyma znaczne wahania temperatur. W celu uniknięcia przegrzania kotła, jego obudowa i specjalnymi panelami, закрывающими warstwa izolacji termicznej.
6
Zdecyduj, w jakiej formie paliwa kocioł będzie pracował. „Drewno” kotły pracują na drewnie i odpadach jej mających wilgotność 20-30%. Rodzaj paliwa podstawowego dla uniwersalnych kotłów na węgiel, choć mogą one pracować krótki czas na innego rodzaju paliwa. Długotrwałe stosowanie nie głównego paliwa może prowadzić do pogorszenia parametrów pracy kotłów na paliwo stałe.
7
Bardzo wygodne automatycznie pliki do pobrania, kotły pracują na drewnianych granulkach – pellet. Należy je wybrać w przypadku, gdy w danym regionie są dostępne w sprzedaży pellet, i ich zakup nie okaże się dla ciebie uciążliwe w zakresie finansów. Warto rozważyć wszystkie za i przeciw i wybierz odpowiedni dla twojego mieszkania kocioł spełniający wymagania niezawodności, wydajności i trwałości.
Należy zwrócić uwagę
Aby uniknąć pojawienia się w delikatnej surówki pęknięć od spadków temperatury wykorzystywać kotły żeliwne należy bardzo ostrożnie.

logo
Article Categories:
Różny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *