Jak wybrać separator

Agd separator dla produktów mlecznych pozwoli na uzyskanie w domowych warunkach, olej i śmietanę. Trwałości i higieny procesu separacji zależy nie tylko od соблюдений zasad eksploatacji urządzenia, ale także od prawidłowego wyboru.

Jak wybrać separator

Instrukcja

1
Przed zakupem separator, należy ustalić, biorąc pod uwagę liczbę надоев w gospodarstwie, jaka wydajność jest konieczna. Większość samochodów dostępnych na rynku, jest w stanie przerabiać na pięćdziesiąt albo na osiemdziesiąt litrów mleka na godzinę. Jak zwykle, dla rolnictwa, liczącej nie więcej niż trzy krowy, sprzedawane proste separatory. Posiadacze dużych gospodarstw potrzebne są bardziej wydajne agregaty.
2
Separatory do mleka dzielą się na dwa rodzaje: ręczne i elektryczne. Wyraźną przewagę ręcznego separatora – praca bez użycia energii elektrycznej z takim samym stopniem oczyszczania mleka od tłuszczu, jak u elektrycznego odpowiednika. Ostatni, z kolei, nie wymaga stosowania wysiłku fizycznego. Jednak silnik tego urządzenia, wrażliwych na wahania napięcia w sieci, może ulec uszkodzeniu. Wydajność ręcznych i elektrycznych od siebie zbytnio się nie różnią. Oni, tak samo раскручивая miski, wykonują do dziesięciu tysięcy obrotów na minutę.
3
Wybór ręczny separator, zwróć uwagę, z jakiego materiału jest on wykonany. Uważa się, że urządzenie z metalu silniejsze, jednak przy właściwym obchodzeniu się separator wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, będzie trwać nie mniej. Ponadto, metalowy koszyk ręcznego typu może okazać się nie do końca wygodne.
4
Jeszcze jeden ważny parametr – wielkość miski. Większość modeli posiada pojemność równa pięć i pół litra. Jeśli wziąć pod uwagę, że wydajność separatora wynosi osiemdziesiąt litrów na godzinę, to stanie się jasne, że dolewać mleko trzeba będzie co cztery minuty. Dlatego preferowane maszyny o pojemności misy na dwanaście litrów.
5
Wybierając elektryczny separator, należy zwrócić szczególną uwagę na silnik. To musi być niezawodne, trwałe i odporne na wahania napięcia w sieci. Wskazane jest, aby urządzenie było wyposażone w specjalny system ochrony.
logo
Article Categories:
Różny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *