Jak wymienić igłę do maszyny do szycia

Przed rozpoczęciem szycia odzieży ważne jest, aby prawidłowo dobrać igłę do maszyny do szycia. Ona musi dopasować jego wielkość i jakość ostrzenia określonym poziomem materiału i sznurku. Właściwe narzędzie nie затупится przed czasem, nie zepsuje; na płótno spadnie dokładne szycie. Aby maszyna pracowała bez przerwy, należy poprawnie włożyć igłę w игловодитель, a w razie potrzeby niezwłocznie wymienić na nową.

Jak wymienić igłę do maszyny do szycia

Trzeba

  • – instrukcja do szycia na maszynie;
  • – zestaw maszyn igieł i nici różnych pokoi;
  • – szklana płyta;
  • – lupa.

Instrukcja

1
Należy dokładnie przeczytać dołączoną instrukcję obsługi do maszyny do szycia. Jeśli będziesz dobrze wyobrazić sobie urządzenie urządzenia (w tym najniższej igły) i procesu szycia, wymienić igłę nie będzie problemem. Po prostu należy przestrzegać wymagań producenta.
2
Uwaga: maszyna do szycia może być regulowana na pewien standard igieł (typu 130/705H lub innych). Jeśli stosuje niestandardowe narzędzie, to może po prostu pęknąć. W razie potrzeby urządzenie można zainstalować na inny standard przy pomocy doświadczonego mistrza.
3
Sprawdź zgodność z nowej igły roboczej sznurku pod względem grubości. Do tego weź narzędzie długim rowkiem góra; umieścić nitkę do otworu i poczuj powierzchnię ostrza. Nić powinna całkowicie wypełnić rowek, ale nie wystawać nad nim! Jeśli taka występ powstał, wybrałeś zbyt cienką igłę do pracy nici.
4
Przeczytaj instrukcję do samochodu – w niej jest często stosowany wykaz numerów igieł i odpowiednich nici (na przykład, dla nitki nr 80 nadaje się igła nr 75, itp.). To pomoże ci wybrać wysokiej jakości materiał do szycia.
5
Jeśli znajdziesz igłę, odpowiednie ustawienia maszyny do szycia i grubości nici, jeszcze nie czas, aby wstawić go w игловодитель. Umieścić narzędzie na szklaną powierzchnię i podnieść do poziomu oczu. Jeśli jego trzon mieści się równomiernie na całej długości, to igła, można użyć – ona nie jest wypaczona.
6
Przesuń płytką paznokcia wzdłuż igły, począwszy od kolby. Natychmiast poczuł, jeśli ostrze trochę загнуто. Затупившийся końcówkę można wykryć i za pomocą lupy – będzie wyróżniać się białą plamą. Takim narzędziem nie można używać, bo inaczej nie da się uniknąć problemów z maszynowym szwem.
7
Wreszcie, włóż prawidłowo dobraną igłę do maszyny do szycia. Nie zapominaj, że przy tankowaniu igielnej długi rowek musi być zawsze skierowany w stronę игольного prowadnika nici tak. Zazwyczaj u maszyn z prostym szwem wątek zatankuje, z lewej; przy zygzakowatą linię, – z przodu. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z urządzeniem maszyny, skonsultuj się ze schematem w instrukcji – w przeciwnym razie można złamać rozdzielczy mechanizm.
8
Aby umieścić igłę w samochód, podnieść игловодитель w górne położenie i poluzuj śrubę dociskową. Widać rowek do zabudowy igły – przypomina literę „P”. Umieść go wypusty igły (to cięcie na pogrubione części) do denka rowka; igła powinna wejść w игловодитель przez игложержатель. Osadzić należy ją w górę do oporu! Bezpiecznie zamocować nową igłę śrubą.
Należy zwrócić uwagę
Aby nie trzeba było często do czynienia z wymianą igły w maszynie do szycia z powodu awarii, trzymać się niektórych warsztatów krawieckich zasad. Nigdy nie wyjmuj roboczą podkładki pod nóżki ruchu na siebie; nie „pomagaj” działającego urządzenia, popychając tkanina ręcznie. Należy uważać, aby płyta igła zawsze mocno przylegała; zainstaluj płytkę tylko po opuszczania igły. Jeśli trzeba stawiać linię w poprzek grube spoiny, rób to delikatnie i na wolnych obrotach. Jeśli masz urwał górnej nici, maszyna do szycia przepuszcza oczek i mocno stuka podczas pracy – spróbuj wymienić igłę.

Porada
Szczegółowo zbadać urządzenie igły do maszyny do szycia. Ma grot (ostrze); na jednym końcu tej podstawy jest ostrze, a na drugim – kolba. Trochę wyżej ostrza – oczko (przez niego przechodzi nić). Rozważ kolby: ma wypukły i płaski strony. Na płaskiej powierzchni znajduje się krótki rowek (rowek), a na wypukłej – długi. Pamiętacie, że wątek вдевается igłę zawsze od strony długiego rowka (patrz punkt 6).

logo
Kategoria:
Rękodzieło

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.