Jak uszyć sukienkę damska

Lekki sukienkę duże zapotrzebowanie w okresie letnim. A opcje, szyte z grubej tkaniny i uzupełnione innymi przedmiotami garderoby i akcesoriów, są efektownym elementem odzieży biznesowej.

Jak uszyć sukienkę damska

Trzeba

  • Naturalna tkanina, akcesoria do szycia.

Instrukcja

1
Przede wszystkim zdecydować o tym, jaki fason musi mieć stworzone przez was produkt. Do wybranego modelu sundress określić ilość potrzebnej do jego produkcji tkaniny. Wybrać i kupić odpowiedni materiał, najlepiej pochodzenia naturalnego.
2
Kolejnym etapem narysuj wzór, który można pobrać z Internetu lub wyciąć z magazynu mody i skorygować w razie potrzeby. A może i eksperymentować: wymyślić samodzielnie i zbudować na jego standardy. Najbardziej znany schemat wykroju letniego sundress wygląda mniej więcej w następujący sposób: 1. Dwa paski średniej szerokości do szycia górnej części produktu.2. Dwie półkole – do spódnicy, która składać się będzie z jednego szwu. 3. Cienki pasek jako pasa do pasa.
3
Po zakończeniu procesu tworzenia wykroju nałóż ją na materiał i pin-pin. Wytnij części i delikatnie unosi je ręcznie. Po montażu należy przeprowadzić odpowiednią korektę produktu.
4
Delikatnie sew wszystkie szwy na maszynie do szycia. Jeśli tkanina jest sundress cienka. należy zwrócić uwagę na prawidłowe grubości nici do szycia i jej powierzchni, w przeciwnym razie produkt będzie сбориться i wyglądać niechlujnie. Praca szwy оверлоком lub szwem zygzak, aby nitki nie kruszy się.
5
Gotową sukienkę dokładnie отгладьте. W razie potrzeby można go ozdobić warkocz, aplikacja, haft, najważniejsze przy tym nie przesadzić.
Porada
Szczerze mówiąc, szyć ubrania dla siebie – to szalenie ciekawe i ekscytujące. W jego trakcie będzie można zrealizować wszystkie swoje twórcze impulsy, przy tym oszczędzając sporo pieniędzy. Nawet wykonanie takiego prostego produktu, jak sukienkę, może pomóc ci wyróżnić się od innych i wyróżniać się w tłumie. Dlatego też, zanim udamy się w modny sklep kupić sobie tę lub inną część garderoby, zastanówcie się, przecież można uszyć ją samodzielnie.

logo
Article Categories:
Rękodzieło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *