Jak na drutach skarpety na maszyny dziewiarskie okrągłe

Dzianiny samochodem o wiele szybciej niż ręcznie na drutach lub szydełku. Istnieje kilka sposobów produkcji skarpet na вязальной maszynie. Najprostszym z nich jest na drutach z wykorzystaniem dwóch фонтур.

Jak na drutach skarpety na maszyny dziewiarskie okrągłe

Trzeba

  • – knitting pisania;
  • – 100 g przędzy;
  • – igła z dużym oczkiem.

Instrukcja

1
Zmierz obwód swojej nogi. Połącz próbny wzór nici, którymi będziesz na drutach skarpety, i zrób obliczenia gęstości dziania i ilości zawiasów do zestawu.
2
Zrób standardowy zestaw zawiasów do dziania gumy 1×1 lub 2×2. Na przykład, do wiązania męskie skarpety trzeba będzie 60 igieł. Połącz 7-10 cm gumką.
3
Przełóż wahacze z przodu фонтуры na tylną. Przednią фонтуру opuść w dół. Umieść główną daszek do tyłu фонтуры i провяжите powierzchni około 5 centymetrów.
4
Następnie przejdź do вывязыванию pięty. Podziel zawiasy na 2 części (30 oczek) i ustaw jedną połówkę igieł w pozycji D, podczas gdy igły ze strony karetki muszą pozostać w pozycji W. Na tych zawiasach zwiąż piętę.
5
Przesuń dźwignię karetki w trybie I (częściowe drutach). Провяжите pierwszy rząd, prowadząc jezdnego od prawej do lewej, jeśli вяжете skarpety do prawej nogi, lub od lewej do prawej, czy z lewej.
6
Przeprowadź nitkę pod szczególną igłę i wyciągnij ją między pierwszą i drugą igłą, aby nie były otwory przy drutach pięty. Zrób ten krok na końcu każdego провязанного szeregu.
7
Podzielić liczbę oczek na drutach pięty na 3 (na 10 igieł). Dla kształtowania pięty trzeba będzie skracać igły skrajnych części w przeciwnej od karetki stronie, wysuwając je w pozycji D, przy czym średnie 10 igieł nie należy skracać.
8
Powtarzaj, dopóki nie pozostaną tylko średnie 10 igieł w pozycji B. Następnie zwrócić przedłużonych igły w pozycji W (na jednej z przeciwnej strony). Powtarzaj czynność, aż wszystkie 30 igieł dziewiarskich pięty nie wstaną z powrotem.
9
Kiedy związali piętę, z powrotem na pracę, leniwego połowę pętli. W tym celu ustawić dźwignię częściowego na drutach w pozycji II. Wszystkie pętle провяжите do wymaganej długości (do małego palca).
10
Przejdź do szydełkowania toe. Zwiąż go w podobny sposób, jak i piętę (kroki 4-8). Zresetuj drutach z igieł.
11
Кеттельным szwem sew górną część skarpety i мысок, a także wykonaj szew boczny. Skarpety gotowy.
logo
Article Categories:
Rękodzieło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *