Jak wykręcić żarówkę

Najczęstszą przyczyną wymiany żarówki jest jej przepalenia. W tym przypadku bardzo ważne jest, aby wykręcić starą żarówkę poprawnie, w przeciwnym razie można dostać porażenia prądem lub nawet poważnej kontuzji.

Jak wykręcić żarówkę

Trzeba

  • – rękawice z tkaniny;
  • – szczypce;
  • – okulary.

Instrukcja

1
Przed zmianą starej żarówki należy wyłączyć prąd. To dotyczy nie tylko tego pokoju, gdzie jest przepalony przedmiot, ale i całego domu. Najlepiej od razu wykręcić korki ochronne lub wyłączyć wyłącznik automatyczny. Jeśli tego nie zrobisz, możliwe jest porażenie prądem.
2
Jeśli перегоревшая kontrolka znajduje się pod klosz, najpierw zdejmij go. Najczęściej mocuje się je na małych пружинках i jego wystarczy pociągnąć w górę. Czasami plafony są mocowane za pomocą śrub. W tym przypadku należy oddzielić je za pomocą śrubokręta. Gdy kontrolka znajduje się w sufitowym wbudowanym oprawie, wyjmij go, pociągając z jednego i drugiego krawędzi. Jeśli nie poddaje się – wstawka krawędzi każdym ostrym przedmiotem. Następnie, jeśli kontrolka nie jest uszkodzona, po prostu odkręć ją ręką, po założeniu na rękę tkankowe rękawicę.
3
W przypadku, gdy żarówka wybuchła i z niej wystają resztki szyb, w żadnym wypadku nie należy dotykać gołymi rękami. Najpierw załóż jakieś okulary, aby chronić oczy przed ewentualnymi odłamkami. A na ręce – rękawiczki z dowolnego gęstej materii.
4
Załóż przezroczysty plastik pakiet na to, co pozostało z oświetlenia. To pozwoli uniknąć рассыпавшихся po całym pokoju odłamków. Weź do ręki kombinerki z cienkimi końcówkami i ostrożnym ruchem zahaczyć nimi krawędź cokołu. Wykręcić pozostałości od żarówki, obracając szczypce do ruchu wskazówek zegara.
5
Jeśli cokół nie nadaje się do выкручиванию, może być przylutowane do патронным kontaktów w wyniku roztopienia. Nie próbuj wykręcić go samodzielnie. Najbezpieczniej będzie skorzystać z usług elektryka.
6
Gdy uchwyt nie jest w obudowie lampy, żarówka może obracać się razem z nim. W tym przypadku выкручивании żarówki delikatnie unieruchomić go palcami wolnej ręki.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.